SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Audycja „HCH” Bartka Chacińskiego i Jacka Hawryluka znika z Trójki

W jesiennej ramówce radiowej Trójki zabraknie pasma „HCH” Bartka Chacińskiego i Jacka Hawryluka.

fot. Polskie RadioArticle

- Audycji „HCH” nie będzie w jesiennej ramówce Trójki. Czyli nie wracamy po letniej przerwie. Po 13 latach wspólnego nadawania znów jesteśmy poza anteną, z odrobiną dodatkowego czasu dla siebie, z którego spożytkowaniem na pewno damy sobie radę - poinformował jej współprowadzący, Bartek Chaciński.

Mimo utraty audycji w Trójce Chaciński nie żegna się z Polskim Radiem. Z Jackiem Hawrylukiem dalej będzie prowadził pasmo „Letnia noc” w Dwójce.

- Redakcja ma swoją wizję programu, a współpracownicy - tacy jak ja - służą do jej uzupełniania, a nie wypełniania. I ma stuprocentowe prawo do swobodnego kształtowania listy współpracowników. Dlatego nie traktowałem obecności w Trójce jako czegoś darowanego na zawsze, nie mam pretensji do anteny, na której byłem gościem z zewnątrz. Mam nadzieję, że w naszym skromnym okienku (po północy - nie demonizujmy też wagi takiej przestrzeni antenowej) wejdzie ktoś z mocną muzyczną propozycją. Trójka ma szeroką paletę autorów do dyspozycji. Z radiem całkiem kontaktu nie zrywam. Dwójka była i jest dla mnie podstawową anteną - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Bartek Chaciński.

Audycja muzyczna „HCH” była nadawana na antenie radiowej Trójki od 2004 roku, w paśmie nocnym z wtorku na środę od 0:05-2:00. Prowadzący - Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk - prezentowali zjawiska muzyczne na pograniczach muzyki popularnej. Początkowo audycja była nadawana w Radiu Bis, by w 2007 przenieść się na fale Trójki.

Z dyrektorem muzycznym radiowej Trójki, Piotrem Metzem, nie udało nam się skontaktować.

W połowie maja br. zarząd Polskiego Radia odwołał redaktora naczelnego radiowej Trójki Adama Hlebowicza i jego zastępcę Szymona Sławińskiego. Zastąpili ich Wiktor Świetlik i Wojciech Surmacz.

Według badań Radio Track Millward Brown, w okresie od stycznia do czerwca 2017 roku, radiowa Trójka notowała słuchalność na poziomie 7,2 proc., co oznacza spadek w stosunku rok do roku o 1,2 pkt proc.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Audycja „HCH” Bartka Chacińskiego i Jacka Hawryluka znika z Trójki

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Co jest prawdą?
"Audycja muzyczna „HCH” była nadawana na antenie radiowej Trójki od 2004 roku". "Początkowo audycja była nadawana w Radiu Bis, by w 2007 przenieść się na fale Trójki."
odpowiedź
User
purpur
Trójka się przewietrza. To oznacza że wentylatory z radomskiej hurtowni Macieja działają niezawodnie.
odpowiedź
User
Max
I dobrze, ze znika. Byla nudna.
odpowiedź