SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN stawia na „Autentycznych”. „W tym formacie nie ma blichtru”

TVN na razie pokaże dwa odcinki talk-show „Autentyczni”, ale nowy program może wrócić z całym sezonem w przyszłym roku. - Są już kolejne znane osoby, które zgodziły się na udział w formacie. Chciałabym kontynuować ten projekt w przyszłym roku - mówi Wirtualnemedia.pl Lidia Kazen, dyrektorka kanału TVN.

„Autentyczni”; fot. TVN„Autentyczni”; fot. TVN

W programie „Autentyczni” 50 osób w spektrum autyzmu spróbuje swoich sił w roli dziennikarzy - wspólnie wezmą udział w rozmowie z zaproszonym gościem. Sam wywiad będzie poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Rolę moderatora w projekcie pełni aktor Maciej Stuhr

TVN nie chce przejmować roli telewizji publicznej

Lidia Kazen zastrzega, że TVN emitując program o tak misyjnym charakterze nie chce przejąć misyjnej roli telewizji publicznej. - Chcemy i możemy wykorzystać siłę jaką ma w sobie TVN, aby zwrócić uwagę na ważny społecznie temat. Tak wiele osób w spektrum czuje się niezrozumianych, wielu rodziców pozostaje samych, tak wiele potrzeb jest jeszcze niezaadresowanych. Ten program zmusza do refleksji - mówi szefowa TVN 

– W telewizji musi być miks różnych gatunków. Takich, które bawią, wzruszają, informują, ale też takich, które dają też szansę na przemyślenia. W tym formacie nie ma blichtru, który jest obecny w programach rozrywkowych - dodaje.

Gościem pierwszego odcinka "Autentycznych" będzie Robert Makłowicz, a drugiego - Natalia Kukulska. Ich emisję zaplanowano 1 i 2 listopada o godz. 20.05.  - To dni w których widzowie są bardziej refleksyjni. Będą mogli zwolnić, zastanowić się i zobaczyć z innej perspektywy Roberta Makłowicza i Natalię Kukulską - opisuje dyrektorka TVN. 

Francuska wersja “Autentycznych” hitem

- We Francji pierwsze odcinki były eventami telewizyjnymi. Okazało się, że program zdobył ogromną popularność – mówi Lidia Kazen. Gościem pierwszego wydania tam był prezydent Emmanuel Macron. Kolejne odcinki nad Sekwaną nadawane są raz w miesiącu. W Polsce może być inaczej. - W tym sezonie wyemitujemy dwa odcinki, kolejne w przyszłym roku. To nie jest format, który moglibyśmy emitować np. co piątek o godz. 20, bo wtedy widzowie oczekują innych emocji – mówi szefowa TVN.

Program jest oparty na formacie „The A Talks”, stworzonym przez francuskich filmowców - Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu „Nietykalni”. 

Lokalne wersje „The A talks” mają powstać w m.in. Hiszpanii, Izraelu, Włoszech, Niemczech, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i Irlandii. 

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 6,90 proc.

Dołącz do dyskusji: TVN stawia na „Autentycznych”. „W tym formacie nie ma blichtru”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ter
Brak wyobraźni i proste pomysły to błąd TVN. Dać ten format zdolnemu ale naznaczonemu politycznie aktorowi to BŁĄD.
Nie będzie się mówić o programie ale o Sthurze jego nawalonym ojcu i tp. A można było zrobić dobry program . Na zachodzie do tego programu zapraszają prezydentów, filozofów, myśliciel;i duże postacie u nas zaprosili Kukulską i makłowicza... sami widzicie potencjał.
odpowiedź
User
Mefisto
To ten zapowiadany od wielu miesięcy jako filar później jesieni format, skończy się po dwóch odcinkach? Brawo Kazen, pewnie Twój priorytet to szukanie kolejnych szarych mebli do DD TVN.
odpowiedź
User
tvp
Łola już to przeżywa na instagramie...
odpowiedź