SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Autobusem do krainy Gondoru

Zwiastuny "Władcy Pierścieni" na autobusach

Ostatnia część Władcy Pierścieni - Powrót Króla wkrótce w kinach, a już teraz rozpoczyna się kampania promocyjna filmu. W grudniu br. rusza autobusowa kampania reklamowa filmu przygotowana przez CAM - City Ambient Media dla Warner Bros. Pictures.

Po warszawskich ulicach będą jeździły dwa typy CAM-busów: z reklamą całopojazdową typu Wrap Up oraz z reklamą Full Back. Po raz pierwszy w kampanii autobusowej połączono reklamę całopojazdową typu Wrap Up i Full Backi. Na layoutach opakowań autobusów znalazły się wizerunki głównych bohaterów filmu. Na ulicach Warszawy będziemy oglądać 6 różnych kreacji przedstawiających członków wyprawy. Reklama Wrap Up prezentuje bohaterów filmu razem, natomiast reklama Full Back pozwala na zaznaczenie indywidualności każdej z postaci. Na tyłach autobusów zobaczymy wizerunki: Frodo Bagginsa, Sama Gamgee, Golluma, Arweny, Aragorna i Gandalfa. Adaptację projektu graficznego reklamy całopojazdowej typu Wrap Up przygotował zespół CAM.

Ze względu na możliwość przemieszczania i wielki format reklama autobusowa jest efektywniejsza niż typowy bilboard. Zaletą reklamy transit advertising są najniższe koszty dotarcia spośród nośników reklamy zewnętrznej. Z badań przeprowadzonych przez CAM wynika, że kampania autobusowa szybko buduje wysoką częstotliwość kontaktów z reklamą i dociera do osób, które w chwili kontaktu z reklamą transit advertising nie podlegają oddziaływaniu innych form reklamy.

Autobusy z reklamą typu Wrap Up będą całkowicie oklejone (cała możliwa powierzchnia będzie wykorzystana - co pozwoli zaprezentować możliwości tego nośnika reklamy - autobusów miejskich). Całkowicie opakowany autobus zdecydowanie wyróżnia się na ulicach. Format Wrap Up umożliwia bardzo dobrą widoczność reklamy z daleka i pod różnymi kątami. Natomiast format Full Back zapewnia dodatkowo długi czas ekspozycji dla kierowców i ich pasażerów, osób na przystankach, przejściach i światłach.

CAM - City Ambient Media działa od roku 2002. Firma zajmuje się przygotowaniem i realizacją kampanii reklamowych na autobusach.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Autobusem do krainy Gondoru

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl