„Awantura o kasę” będzie marką zastrzeżoną? Chce tego producent

W połowie sierpnia ATM Grupa wystąpiła do Urzędu Patentowego RP o rejestrację znaku słowno-graficznego „Awantura o kasę”. Emisja nowych odcinków popularnego blisko dwie dekady temu teleturnieju, ma nastąpić jesienią w Telewizji Polsat.

Adrian Gąbka
Adrian Gąbka
Udostępnij artykuł:
„Awantura o kasę” będzie marką zastrzeżoną? Chce tego producent
fot. AKPA/Żukowski

Ze strony Urzędu Patentowego RP wynika, że nazwa „Awantura o kasę” może mieć zastosowanie nie tylko w produkcji radiowej, telewizyjnej i filmowej, ale także m.in. w przypadku napojów bezalkoholowych, piwa, piwa bezalkoholowego i soków, gier, waliz, torb podróżnych, materiałów drukowanych, parasolek, produktów tytoniowych czy usług reklamowych i marketingowych.

Choć ATM Grupa chce zastrzeżenia „Awantury o kasę”, to rejestracje wielu znaków starszych produkcji firmy już wygasły. Tak jest na przykład z „Barem”, „Falą zbrodni”, „Życiową szansą”. Do 2032 roku aktywna pozostaje ochrona „Pierwszej miłości”, a do 2030 roku „Świata według Kiepskich”. Do tego samego roku zastrzeżona jest też fikcyjna marka piwa „Mocny Full”, prezentowana w tym serialu.

Powrót „Awantury o kasę”

Teleturniej „Awantura o kasę” był emitowany w Telewizji Polsat w latach 2002-2005. Jego prowadzącym był Krzysztof Ibisz, a reżyserem Okił Khamidow. W formacie przedstawiciele trzech drużyn musieli odpowiadać na pytania z wiedzy ogólnej i licytować się na pieniądze. ATM Grupa udzieliła licencji na lokalną wersję popularnego w Polsce programu nowozelandzkiej stacji TVNZ 2.

W czerwcu Telewizja Polsat poinformowała, że „Awantura o kasę” wróci na antenę jesienią. Nowych odcinków nie nagrywano jak kiedyś we Wrocławiu, tylko w Warszawie. - Wielki powrót hitowego show Polsatu już jesienią! Jeśli chcesz świetnie się bawić i powalczyć o kasę - zbierz czteroosobową drużynę i zgłoście się na casting! Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj! - zachęcał nadawca.

Emisja nowych odcinków “Awantury i kasę” planowana jest w Polsacie w soboty i niedziele o 17.40 począwszy od 5 października br.

ATM Grupa i Telewizja Polsat należą do firm, które wyjątkowo dbają, aby ich marki były zarejestrowane w Urzędzie Patentowym RP. Rok temu informowaliśmy, że rozpoczęto rejestrację znaków Polsat Box+ czy Polsat+. Pojawiły się nawet spekulacje o fuzji z Canal+.

- Rejestrujemy wiele różnych nazw i znaków, ale to nie oznacza, że ze wszystkich będziemy korzystać w naszej działalności. Co do marek Plus i Polsat Box to już od wielu lat korzystamy z nich w ofertach łączonych - cały program smartDOM czy ostatnio ogłoszona przez nas oferta łączona Plusa i Polsat Box - mówił wówczas w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Newsy tv w internecie. TVN24 liderem, ale to Republika przyciąga na trzy razy dłużej

Newsy tv w internecie. TVN24 liderem, ale to Republika przyciąga na trzy razy dłużej

Sześć reklam sprzed lat, które pamiętamy do dziś. Jak powstawały?

Sześć reklam sprzed lat, które pamiętamy do dziś. Jak powstawały?

Walka telewizyjnych sylwestrów. Kto wypadł najlepiej? [OPINIA]

Walka telewizyjnych sylwestrów. Kto wypadł najlepiej? [OPINIA]

Biała flaga Kanału Zero przed Kamratami (FELIETON)

Biała flaga Kanału Zero przed Kamratami (FELIETON)

Nasze bezpieczeństwo energetyczne wymaga ochrony infrastruktury gazowej i przeciwdziałania dezinformacji. Jak robi to GAZ-SYSTEM?
Materiał reklamowy

Nasze bezpieczeństwo energetyczne wymaga ochrony infrastruktury gazowej i przeciwdziałania dezinformacji. Jak robi to GAZ-SYSTEM?

TVP przebija Republikę. Naprawdę pokaże mecze NBA

TVP przebija Republikę. Naprawdę pokaże mecze NBA