SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Awaria akumulatora - największy zimowy problem kierowców

W czasie mrozów najczęściej mamy problem z akumulatorem, ale rzadko sprawdzamy jego stan przed zimą - wynika z badania Ipsos.

W badaniu na temat zachowań kierowców w Polsce sprawdzono w jaki sposób przygotowują się oni do zimy. Zdecydowana większość, chociaż nie wszyscy, zmienia opony na zimowe (81%). 60% dostosowuje płyn do spryskiwaczy do panujących temperatur, a 31% kupuje zimowe akcesoria (odmrażacz, skrobaczkę, łańcuchy).

Chociaż najczęściej w czasie zimy mamy kłopoty z akumulatorem, tylko co czwarta osoba sprawdza jego stan przed tą porą roku. Natomiast aby uchronić akumulator przed rozładowaniem już w czasie zimy, kierowcy stosują proste "sztuczki": blisko połowa (45%) gasi światła przed wyłączeniem silnika, a 26% wyłącza także radio. 6% zabiera akumulator na noc do domu.

Wśród innych najczęściej wymienianych czynności przygotowujących pojazd do zimy, kierowcy wymienili wymianę oleju (19%), sprawdzenie oświetlenia (17%), przegląd w serwisie (12%) oraz wymianę filtrów kabinowych (6%).

Obok kłopotów z akumulatorem, kierowcy najczęściej skarżą się na zamarzanie zamków (36%) oraz płynów (19%), awarię silnika (15%), poślizg (13%) i zasypanie pojazdu (12%).

Badanie "Barometr Ubezpieczeniowy Link4" zostało zrealizowane przez agencję badawczą Ipsos w listopadzie 2012 r. na reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski w wieku powyżej 18 lat. Liczebność próby N=962. Zastosowano wywiady bezpośrednie.

Dołącz do dyskusji: Awaria akumulatora - największy zimowy problem kierowców

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
garfi
Od lat popełniamy te same błędy, a przecież teraz można całkiem solidny akumulator kupić za parę groszy jakiś polski, np. Jenoxa. Bo te najdroższe firmy to ostatnio bardziej na renomie jadą niż na jakości, a potem przychodzi zima i jest nieraz smutne zaskoczenie.
odpowiedź