SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Axel Springer z kwartalnymi i półrocznymi wzrostami, 70 proc. przychodów z internetu

W pierwszym półroczu 2017 roku koncern Axel Springer zwiększył przychody o 6,9 procent, a zysk EBITDA przekroczył kwotę 317 milionów euro. Segment cyfrowy odpowiada za ponad 70 procent przychodów wydawcy.

Article

W I półroczu br. przychody Axel Springer wyniosły ponad 1,69 mld euro, co oznacza wzrost rok do roku o 6,9 proc. W II kwartale przychody przekroczyły zaś 858 mln euro - to o 7,1 proc. więcej niż rok wcześniej.

Segment cyfrowy odpowiadał za 70,6 proc. przychodów koncernu w okresie pierwszych 6 miesięcy br. i 69,7 proc. w II kwartale.

W raportowanym okresie Axel Springer zanotował wskaźnik EBITDA (zysk przed amortyzacją i opodatkowaniem) na poziomie 317,2 mln euro w I półroczu oraz 170,1 mln w II kwartale, co oznacza wzrosty rok do roku odpowiednio o 16,2 i 15,7 proc.

W Polsce firma Ringier Axel Springer Media, w której Axel Springer ma nieco poniżej 50 proc. udziałów, wydaje wiele tytułów prasowych (m.in. „Fakt”, „Newsweek”, „Przegląd Sportowy”, „Komputer Świat”, „Forbes” i „Auto Świat”) oraz serwisów internetowych (m.in. Onet.pl), jej polska spółka ma też 49 proc. udziałów w firmie Infor Biznes wydającej m.in. „Dziennik Gazetę Prawną”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Axel Springer z kwartalnymi i półrocznymi wzrostami, 70 proc. przychodów z internetu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Szanowna Redakcjo,
"Digital" nie oznacza internetu, a media elektroniczne, przeciwstawiane prasie tradycyjnej. Proszę sprawdzić, co wchodzi w zakres działalności "Digital" tego wydawcy i nie wprowadzać subskrybentów w błąd.
1 1
odpowiedź
User
PR
During the Warsaw uprising Germans killed 160 000 people thousands of them were children" ("Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi").
7 7
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing