SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Badanie CMO Survey 2021

Deloitte na świecie od ponad 6 lat realizuje Program dedykowany Dyrektorom Marketingu / CMO oferujący liderom marketingu wsparcie w rozwoju kariery i sieci kontaktów oraz wiedzę i usługi zaprojektowane dla CMO i ich organizacji. Jedną z inicjatyw programu jest badanie dyrektorów marketingu, które już drugi raz będzie przeprowadzone w Polsce.

Article

Jesteśmy świadkami, jak rzeczywistość biznesowa gwałtownie się zmienia. Marketerzy oraz marki na przestrzeni ostatniego roku musiały zweryfikować priorytety budżetowe jak i kierunki rozwoju. Najbardziej widoczne są zmiany technologiczne, jednak technologia zaledwie zwiastuje całą lawinę transformacji, którą przeszły oraz przejdą w najbliższych latach wszystkie przedsiębiorstwa.

– Rzeczywistość biznesowa zmienia się na naszych oczach. Gdy podczas przeprowadzania pierwszej edycji badania, osadzeni w przedpandemicznej rzeczywistości pytaliśmy naszych respondentów o ich opinię, nikt nawet nie przypuszczał, jak bardzo zmieni się ich otoczenie biznesowe. Zmianie uległa również ich rola w organizacji, a także oczekiwania klientów, które pandemia wyostrzyła i wykreowała. Żyjemy dziś w erze klienta, który posiada zupełnie nowe wymagania i oczekiwania – mówi Natalia Załęcka, Lider Transformacji Marketingu, Deloitte Digital CE.

Te zmiany zrewolucjonizują relacje marek z konsumentami i w znakomitej większości dotyczą całkowicie, lub częściowo obszaru marketingu. W wyniku tego zmienia się także rola dyrektorów marketingu, którzy muszą się dostosować do nowych potrzeb i oczekiwań rynku, ale także własnych organizacji.

Zauważono to w Stowarzyszeniu Komunikacji Marketingowej SAR, gdzie w ramach konkursu Effie Awards powstała nowa kategoria – Marketing & Business Solutions (MBS), która docenia myślenie strategiczne oraz egzekucję strategii osadzonej w szerokim kontekście biznesowym. Utworzono także program MBS by Effie, podczas którego praktycy marketingu dowiadują się co i jak marketer powinien robić, żeby być efektywnym w biznesie.

Czym wyróżnia się nasze badanie?
•    Deloitte cyklicznie prowadzi badanie opinii dyrektorów marketingu na wielu rynkach świata.
•    Jest to okazja, by podzielić się swoją perspektywą: jak zmieniają się oczekiwania organizacji oraz rynku wobec zadań stawianych przed CMO
•    Jest to aktywny wkład w kształtowanie i wyznaczanie branżowych trendów w Polsce
Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w tegorocznym badaniu oraz do podzielenia się niniejszym zaproszeniem z kolegami na stanowiskach zarządczych. Wypełnienie ankiety zajmie ok. 15 minut.

Jako uczestnicy badania otrzymacie Państwo:
•    Raport porównujący Państwa odpowiedzi z wynikami wszystkich uczestników i uczestników z Państwa branży
•    Pierwszeństwo w dotarciu do raportu, opartego na wynikach badań, które pomogli Państwo współtworzyć
•    Zaproszenie do webinaru analizującego wnioski
•    Możliwość udziału w działaniach komunikacyjnych związanych z publikacją raportu w Polsce (cytowanie w ramach działań PR prowadzonych wokół raportu – za Państwa zgodą)
•    5% zniżki na szkolenie otwarte oferowane przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

Odpowiedzi pozostaną całkowicie poufne i w żaden sposób nie będą bezpośrednio powiązane z wypełniającym lub jego organizacją bez zgody.

Weź udział w badaniu CMO SURVEY 2021 przejdź do ankiety