SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gazeta.pl i TVN mocno w dół, w mobile’u Onet i WP na równi z Facebookiem (Gemius/PBI z czerwca)

W czerwcu br. zdecydowana większość czołowych serwisów zanotowała niższe wyniki odwiedzalności niż miesiąc wcześniej. Najwięcej na zasięgu straciły Wikipedia i strony Grupy TVN. Wśród aplikacji mobilnych duże wzrosty osiągnęły Mapy i WhatsApp.

W minionym miesiącu strony i aplikacje internetowej Google odwiedziło 26,1 mln realnych użytkowników (czyli 96,5 proc. wszystkich polskich internautów), o 320,5 tys. mniej niż w maju. Wykonali oni 7,36 mld odsłon - wynika z badania Gemius/PBI. Z kolei Facebook miał 22,03 mln użytkowników (po spadku o 420,8 tys. w skali miesiąca) i 5,42 mld odsłon.

Grupa Onet-RASP i Grupa Wirtualna Polska łącznie zanotowały tylko nieznacznie więcej odsłon od Facebooka. Serwisy i aplikacje pierwszego nadawcy miały 20,48 mln użytkowników i 2,59 mld odsłon, a drugiego - 20,02 mln użytkowników i 3 mld odsłon. Onet-RASP stracił w skali miesiąca 667,2 tys. odwiedzających, a WP - 453,9 tys.

Dużo większe spadki zanotowało kilku innych wydawców. Wikipedia.org straciła 1,39 mln użytkowników, Grupa TVN - 1,07 mln, Grupa Polska Press - 951,5 tys., a Grupa Gazeta.pl - 942,5 tys.

W zestawieniu wzrost osiągnęła tylko Grupa PKO BP - o 220,4 tys. odwiedzających.

Łączną liczbę polskich internautów oszacowano w czerwcu br. na 27 mln, w tym 23,1 mln korzystających z sieci na komputerach osobistych i laptopach, a 20,7 mln - na smartfonach i tabletach.


Google.pl odwiedziło w czerwcu 25,67 mln internautów, o 325,7 tys. więcej niż miesiąc wcześniej. Wykonali oni 6,5 mld odsłon. Z kolei Facebook przy 22,03 mln użytkowników miał 5,42 mld odsłon.

Cztery największe polskie portale horyzontalne - Onet.pl, WP.pl, Interia.pl i Gazeta.pl - zanotowały łącznie mniej odsłon niż Google.pl czy Facebook. Onet stracił w skali miesiąca 904,8 tys. użytkowników, WP - 473,9 tys., Interia - 372,7 tys., a Gazeta.pl - 530,5 tys. Natomiast Blogspot zanotował spadek o 946 tys. odwiedzających.


Tylko na komputerach serwisy i aplikacje Google odwiedziło 22,37 mln użytkowników (530,7 tys. mniej niż w maju), którzy wykonali 4,91 mld odsłon.

Facebook przy 19,92 mln użytkowników miał 2,06 mld odsłon, a YouTube - przy minimalnie niższej liczbie odwiedzających miał 925,5 mln odsłon.

Grupa Onet-RASP zanotowała więcej użytkowników od Grupy Wirtualna Polska (15,24 mln wobec 15,09 mln), ale mniej odsłon (1,41 mld wobec 1,95 mld).

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl i TVN mocno w dół, w mobile’u Onet i WP na równi z Facebookiem (Gemius/PBI z czerwca)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dsf
Do stażysty, który to pisał: popraw lid.
odpowiedź
User
Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 644: Kto może być liderem opozycji?
Jak kraj długi i szeroki polscy demokraci zadają sobie jedno pytanie: Czy Władysław Frasyniuk, który ledwo uszedł z życiem z rąk kaczystowskich oprawców zostanie nowym liderem opozycji? Wszelkie wątpliwości w tym temacie rozwiał jednak tow. Schetyna, który szczerze, po partyjnemu wyjaśnił w TVNie: "Władysław Frasyniuk jest poza polityką. Nie można być liderem opozycji jeżeli się nie jest w polityce." Tak, dlatego aby uniknąć na przyszłość niejasności w kwestii przywództwa frontu antykaczytowskiego, należałoby powołać specjalną komisję i przeprowadzić egzaminy na lidera opozycji. Stanąć przed taką ludowo-demokratyczną komisją będzie mógł każdy, nawet potwór z Loch Ness. Oczywiście jeśli uprzednio spełni ustalone kryteria: czyli jest w polityce, ładnie się uśmiecha i ma na imię Grzegorz. By żyło się lepiej! By żyło się lepiej wszystkim!
odpowiedź
User
Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 643: Nowa Partia Słońca Peru
Światło nadziei zabłysło nad ludem pracującym miast i WSI. Oto cały postępowy świat obiegła informacja, że Niegasnące Słońce Peru Donald Tusk gotowy jest by wrócić do kraju i założyć nową lepszą Partię. Taka jest dziejowa konieczność, bo sytuacja w kraju jest coraz gorsza. Terror kaczystowski narasta. Liderzy Komitetu Obrony Demokracji sądzeni są w pokazowych procesach a działalność kabaretowa opozycji totalnej nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Każdy natomiast wie, że Kaczyński boi się Tuska jak Wyborcza dumy narodowej. Tylko Niegasnące Słońce Peru może ocalić polską Demokrację. Zresztą już sama wiadomość o powrocie Prezydenta Eurosojuza wprowadziła niemały popłoch w szeregach reakcji. Dowodem na to jest m.in. próba wprowadzenia tzw. "opłaty paliwowej". W taki oto sposób partia kaczystowska próbuje się ratować wykorzystując jedną z największych zdobyczy Epoki Tuskowskiej, czyli ukryty podatek. Ta sztuczka jednak się nie uda. Nie od dziś bowiem wiadomo, że to co wolno Tuskowi to niekoniecznie Kaczorowi. By żyło się lepiej! By żyło się lepiej wszystkim!
odpowiedź