SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Badanie rynku BTL

GFK Polonia na zlecenie agencji IQ przeprowadziła badania rynku usług BTL

Oryginalna kreacja oraz optymalna alokacja budżetu decydują o wyborze agencji BTL - tak wynika z badania rynku usług BTL przeprowadzonego w kwietniu b.r. przez GfK Polonia na zlecenie agencji IQ Marketing (Poland).

Badanie dotyczyło różnych aspektów współpracy firm z agencjami BTL oraz wizerunku agencji BTL (w tym agencji IQ Marketing) na rynku. Zostały nim objęte firmy stosujące w swoich działaniach marketingowych akcje wspierające sprzedaż i współpracujące z agencjami organizującymi takie akcje. Przeprowadzone zostały 102 indywidualne wywiady kwestionariuszowe w 85 firmach (24% respondentów to osoby z firm współpracujących obecnie z IQ Marketing).

Uczestnicy badania spontanicznie wskazując kryteria wyboru agencji oferujących usługi BTL na pierwszym miejscu umieścili dobrą kreację (oryginalne rozwiązania graficzne), a następnie optymalną alokację budżetu. Istotne okazały się również nowatorskie rozwiązania, wcześniejsze doświadczenia z agencją, dostosowanie oferty do briefu. W większości przypadków wybór agencji do realizacji danego projektu poprzedzony jest przetargiem - do stosowania procedur przetargowych przyznaje się prawie 90% badanych. Około 70% firm do udziału w przetargu zaprasza 3 lub 4 agencje. Biorąc pod uwagę kryteria wpływające na decyzję o zaproszeniu danej agencji do przetargu - największe znaczenie ma wcześniejsza współpraca z agencją. Ważne są także dotychczas zrealizowane przez agencję projekty oraz rekomendacja znajomych z branży. Respondenci nie przywiązują właściwie znaczenia do listy klientów agencji oraz zdobytych przez nią nagród i wyróżnień.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Badanie rynku BTL

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl