SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja TVN podczas Balu Nocy Letniej zebrała 5 mln złotych na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

Niemal 5 mln zł zebrano na rzecz Fundacji TVN podczas charytatywnego Balu Nocy Letniej, który odbył się 17 września 2022 roku. Całość pozyskanych środków zostanie przeznaczona na realizację budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka.

Bal Nocy Letniej organizowany przez Fundację TVN powrócił po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19. Dochód ze sprzedaży biletów, darowizn bezpośrednich oraz licytacji przedmiotów przekazanych fundacji przez hojnych darczyńców tegorocznej edycji balu wyniósł niemal 5 mln zł. 1 mln zł w ramach tej sumy został ofiarowany przez firmę Amazon, która wspiera fundację w walce o poprawę stanu psychiatrii dziecięcej w Polsce.

- Niesienie pomocy i pozytywne oddziaływanie na społeczności, w których funkcjonujemy i pracujemy jest integralną częścią biznesu Warner Bros. Discovery. Świadczy to o sile i wartościach zespołu, który tę organizację tworzy. W Polsce mamy naszą własną Fundację i aktywnie wspomagamy inne inicjatywy charytatywne oraz akcje społeczne. Na stałe pracujemy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a wiosną wszystkie środki zebrane podczas koncertu „Razem z Ukrainą” przekazaliśmy na Polską Akcję Humanitarną. Obecnie w Polsce zmagamy się z ogromnym kryzysem psychiatrii dziecięcej, dlatego postanowiliśmy aktywnie włączyć się w walkę z tym problemem - komentuje Katarzyna Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Projekt budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży we współpracy z Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” został zainicjowany w 2020 roku. Będzie to pierwsze tego typu centrum lecznicze w Polsce i ośrodek referencyjny dla młodego pokolenia z całej Polski. Jego budowa ma się zakończyć pod koniec 2023 roku.

- Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży będzie najnowocześniejszą tego typu placówką w Polsce i ośrodkiem referencyjnym dla całego kraju. Bal jest bardzo ważną inicjatywą i jestem ogromnie wdzięczna wszystkim, którzy wykupili cegiełki i wzięli udział w licytacji. Aby móc realizować takie projekty, potrzebna jest pomoc każdego dnia. Dlatego codziennie staramy się łączyć tych, którzy mogą i chcą nieść wsparcie z potrzebującymi. Widzowie TVN od wielu lat systematycznie przekazują darowizny na rzecz Fundacji, dlatego ich zaangażowanie i pomoc są dla nas bezcenne - dodaje Katarzyna Kieli.

Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie, czyli 10 tys. pacjentom rocznie. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna, a pacjenci Centrum będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

- Jestem pod wrażeniem hojności naszych gości i bardzo wdzięczna za każdą pomoc przy budowie Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. To niesamowicie ważny projekt – nie tylko dla nas. Niemal codziennie słyszymy o zamykaniu oddziałów psychiatrycznych dla dzieci. Chcemy, aby miały one świadomość, że w Polsce będzie miejsce, gdzie zostaną wysłuchane, gdzie nie będą pozostawione same ze swoimi lękami. Zabawa była wspaniała, a teraz przyszedł czas na powrót do ciężkiej pracy. Bo ta kwota to dla nas też wielkie zobowiązanie - komentuje Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN.

Dołącz do dyskusji: Fundacja TVN podczas Balu Nocy Letniej zebrała 5 mln złotych na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl