SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank BPH chce zwolnić 1.514 osób

Przyjęta w czwartek strategia przebudowy platformy biznesowej Banku BPH po połączeniu przewiduje m.in. przywrócenie trwałej zyskowności począwszy od IV kw. 2010 r., choć wynik za cały rok będzie jeszcze ujemny. Ponadto bank chce rozpocząć negocjacje w sprawie zwolnień grupowych, które obejmą do końca grudnia 2011 r. nie więcej niż 1.514 osób, podała spółka w komunikacie.
 

6 maja br. zarząd i rada nadzorcza przyjęły "Strategię przebudowy platformy biznesowej Banku BPH po połączeniu, która wyznacza nowe plany, uwzględniające warunki działania Banku w zmienionym otoczeniu makroekonomicznym," podano w komunikacie.

"Bank przewiduje przywrócenie trwałej zyskowności począwszy od czwartego kwartału br., jednak cały 2010 rok zamknie się stratą bilansową. Zakłada się, że odpisy na niepracujące kredyty ulegną poprawie, wskaźnik kosztów do dochodów spadnie poniżej 60% do 2012 roku, a zysk netto będzie rósł przy wzroście marży dochodowej i stabilnym poziomie należności" - czytamy w materiale.

Bank przeanalizował dochodowość poszczególnych produktów bankowych oraz ich profile ryzyka i postanowił skoncentrować się na pięciu filarach: kredytach gotówkowych, kartach kredytowych, rachunkach bieżących i depozytach, bankowości dla MŚP i średniej wielkości przedsiębiorstw. "Bank zamierza uplasować się w pierwszej piątce pod względem kart i kredytów gotówkowych" - napisano w komunikacie.

"W celu skierowania zasobów do tych wiodących produktów i segmentów oraz przywrócenia zyskowności banku, w ciągu najbliższych 18 miesięcy wygaszana będzie działalność w zakresie finansowania sprzedaży ratalnej i kredytowania samochodów przez pośredników. Działalność ta nie gwarantuje w ocenie banku wystarczającego zwrotu i posiada stosunkowo ograniczony potencjał wzrostu. Kroki te pozwolą w krótkim czasie przywrócić zyskowność Banku BPH, a w dłuższym - spozycjonować bank do przyszłego wzrostu" - czytamy dalej.

Kolejne zadania przewidziane w strategii to wzrost efektywności kanałów dystrybucji. "Dlatego też będą trwały dalsze prace nad optymalizacją sieci placówek poprzez konsolidację istniejących oraz rozwój nowych w atrakcyjnych lokalizacjach, a także nad integracją i unowocześnieniem platformy internetowej" - napisał bank.

Strategia zakłada także restrukturyzację zatrudnienia. "Zarząd postanowił 6 maja 2010 roku przystąpić do negocjacji z zakładowymi organizacjami związkowymi w sprawie racjonalizacji zatrudnienia w Banku BPH w procesie zwolnień grupowych, które obejmą do końca grudnia 2011 r. nie więcej niż 1.514 osób" - poinformowano w komunikacie.

Bank BPH miał 54,36 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 19,78 mln zł zysku rok wcześniej.

Wynik odsetkowy grupy wyniósł 343,90 mln zł wobec 338,34 mln zł rok wcześniej, natomiast wynik z opłat i prowizji ukształtował się na poziomie 185,75 mln zł wobec 179,88 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Dołącz do dyskusji: Bank BPH chce zwolnić 1.514 osób

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pracownik BPH
To co się dzieje w BPH to nic innego jak cyrk.
w dniu 30 kwietnia wypłacili nam premię z 2009r prawie 7% pisząc nam o zysku, natomiast w dniu 06.05.2010 piszą o stracie i zwolnieniach.
Zwalniają nas w ogromnym doświadczeniem, a w Gdańsku zatrudniają studentów i mamy im wszystko przekazać tak aby potrafili wykonać nasze procedury, a co za tym idzie dostać wypowiedzenie.
ABSURD...
odpowiedź
User
"Pracownik BPH" napisał(a): To co się dzieje w BPH to nic innego jak cyrk.
w dniu 30 kwietnia wypłacili nam premię z 2009r prawie 7% pisząc nam o zysku, natomiast w dniu 06.05.2010 piszą o stracie i zwolnieniach.
Zwalniają nas w ogromnym doświadczeniem, a w Gdańsku zatrudniają studentów i mamy im wszystko przekazać tak aby potrafili wykonać nasze procedury, a co za tym idzie dostać wypowiedzenie.
ABSURD...


Bo to sa 'polskie realia pracy'. Teraz by dostac prace to trzeba miec bardzo mocne plecy. Jest duzo 'bezrobotnych' - wyksztalconych ludzi na porzuconym zawodzie. Jednoczesnie wymogi pracy sa bardzo wysrubowane... nie patrzy sie czy czlowiek umie cokolwiek czy nie, tylko sie patrzy czy ma odpowiedni papier z uczelni. Czy papier sprawia ze czlowiek wiecej umie albo jest uczciwszy? Jako pracodawca sie wiele razy na tym przejechalem.

Dodatkowo wielu zwalnia dobrych ludzi bo zylka sknery sie odzywa i po co placic fachowcowi, skoro mozna zatrudnic 'tania sile robocza' jaka sa studenci. Oni odwala to za 1/3 pensji bo zyja zwykle na garnuszku rodzicow i zwykle jedyne na co wydaja pieniadze to stancja, imprezy i alkohol.

Tania sila stwarza niebezpieczenstwo konkurencji dla tych co zatrudniaja doswiadczonych ludzi. Wiadomo ze klient wybierze to co tansze, ale czy lepsze?
odpowiedź
User
warkos
Nie wiedzą co robią potem znów będą musieli zatrudniać...bezsens...
odpowiedź