SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank BPH: Rekordowa sprzedaż kredytów mieszkaniowych

W maju tego roku Bank BPH udzielił prawie 4 tys. kredytów mieszkaniowych na łączną kwotę 426 mln zł.

To aż o 110 mln więcej niż w maju ubiegłego roku, ale  też  więcej  od rekordowego kwietnia 2004 r., kiedy Bank odnotował 405 mln PLN sprzedaży.

-  Warto  podkreślić,  że  wartość kredytów udzielonych w pierwszych pięciu miesiącach tego roku była o 140 mln PLN wyższa, niż w porównywalnym okresie ubiegłego   roku  –  powiedziała  Anna  Wydrzyńska,  Dyrektor  Departamentu Finansowania Nieruchomości Banku BPH. - Jest to o tyle bardziej istotne, że w  przeciwieństwie  do  ubiegłego  roku,  kiedy  spodziewaliśmy  się  boomu kredytowego  ze  względu  na  wejście do UE i wzrost VAT, w tym roku nie ma takich  czynników  zewnętrznych  przyspieszających  decyzję  o  budowie lub zakupie  domów  i  mieszkań,  a  co  za  tym  idzie  do zaciągania kredytów mieszkaniowych – dodała A. Wydrzyńska.

Bank  BPH jest wiceliderem na rynku kredytów mieszkaniowych, systematycznie zwiększając w nim swój udział. Na koniec kwietnia osiągnął ponad 20% udział w rynku wg stanu zadłużenia, przy wzroście portfela do ponad 8 mld PLN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank BPH: Rekordowa sprzedaż kredytów mieszkaniowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl