SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Siedem domów mediowych walczy o obsługę Banku Gospodarstwa Krajowego

W przetargu Banku Gospodarstwa Krajowego dotyczącego usług pośrednictwa w zakupie powierzchni reklamowej i czasu antenowego bierze udział siedem domów mediowych. Są to: Value Media, MediaCom, Mastermind Media, Codemedia, Media Group, MullenLowe MediaHub i Effective Media Solutions. Mediacom zadeklarował, że za miesięczną gotowość do pracy dla BGK oczekuje tylko 1,23 zł.

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił przetarg na obsługę mediową w połowie marca. Planuje w nim wybrać agencję do dwuletniej współpracy. Oferty w tym przetargu złożyło siedem domów mediowych. Są to: Codemedia, Value Media, MediaCom, Mastermind Media, Media Group, MullenLowe MediaHub i Effective Media Solutions.

Zwycięska firma zajmie się na zlecenie BGK zakupem powierzchni reklamowych w prasie codziennej, branżowej i specjalistycznej, w internecie, na nośnikach outdoorowych oraz zakupem czasu reklamowego w radiu i telewizji. Ponadto będzie odpowiadać za przygotowanie i realizację strategii promocji wybranych przez Bank projektów (opracowanie media planu, dobór mediów, określenie budżetu, kontrola realizacji itp.). Będzie też doradzać w wyborze najkorzystniejszych formatów reklam i terminów publikacji, oraz doborze tytułów prasowych, serwisów internetowych i stacji telewizyjnych dla potencjalnych zleceń reklamowych BGK.

Bank na etapie ogłoszenia przetargu zastrzegł, że łączne wynagrodzenie za dwuletnią obsługę mediową nie może przekroczyć kwoty 2,02 mln zł brutto.

Agencje, które złożyły swoje oferty w tym postępowaniu, już na wstępie musiały określić wysokość (kwota brutto w zł) proponowanego miesięcznego ryczałtu za tzw. gotowość do realizacji zadania, w tym zakupu mediów (z wyłączeniem kosztu zakupu mediów) oraz przygotowania i realizacji strategii promocji wybranych projektów BGK.

Najniższy ryczałt zaproponował za miesięczną „gotowość” do pracy MediaCom - 1,23 zł, najwyższą zaś - Codemedia: 7380 zł. Value Media zadeklarował kwotę 337,23 zł, Media Group - 100 zł, MullenLowe MediaHub - 1230 zł, Mastermind Media - 2412,20 zł. Effective Media nie podał tej stawki w złożonej ofercie.

Bank nie podaje terminu rozstrzygnięcia przetargu.

Dołącz do dyskusji: Siedem domów mediowych walczy o obsługę Banku Gospodarstwa Krajowego

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Heniek
W ten oto sposób rozwala się konkurencję 😀
odpowiedź
User
Brawo Codemedia
7380zł za nic nierobienie XDDD dobrze, że nie milion od razu
odpowiedź
User
Znafca_temateła
Odbiorą sobie na kickbackach po 30-40%.
odpowiedź