SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Millennium: 214 mln zł zysku w I-III kw. wobec straty rok wcześniej

Znaczna poprawa wyniku z odsetek i prowizji, a także niższe odpisy pozwoliły na wzrost zysku netto Banku Millennium o 10% kw/kw do 76,3 mln zł w III kwartale. Po trzech kwartałach tego roku zysk banku sięgnął 214 mln zł wobec 66 mln zł straty rok wcześniej.

„Naszym założeniem był powrót na ścieżkę wzrostu. Zysk netto jest wyższy niż w drugim kwartale. Mieliśmy ubytek w sprzedaży kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, ale udało się to skompensować innymi dochodami z działalności podstawowej. Osiągnęliśmy pierwszy efekt – wyższy poziom zysku przy jego innej strukturze"- powiedział prezes Bogusław Kott podczas konferencji prasowej.

Wynik z odsetek wyniósł 261 mln zł w III kw., a po trzech kwartałach sięgnął 734,8 mln zł, co oznacza wzrost o 51,4% w skali roku.

Wynik z prowizji wyniósł 135,4 mln zł w III kw. Po trzech kwartałach sięgnął on 419,4 mln zł (wzrost o 18,3% r/r), a motorem wzrostu były karty, fundusze inwestycyjne, rachunki i kredyty.

Przychody operacyjne wyniosły 417,6 mln zł w III kw. , a po trzech kwartałach sięgnęły 1,24 mld zł, co oznacza wzrost o 20% w skali roku, dzięki wyższym dochodom z działalności podstawowej.

Odpisy na utratę wartości wyniosły 50,7 mln zł w III kw. , w tym 34,2 mln zł to rezerwy na kredyty segmentu detalicznego, a 16,5 mln zł przedsiębiorstw. Po trzech kwartałach odpisy wyniosły 180,7 mln zł, co oznacza spadek o 47,6% w skali roku.

Koszty ogółem wyniosły 273,7 mln zł w III kw., a po trzech kwartałach sięgnęły 797,3 mln zł, co oznacza wzrost o 1,9% r/r

Wskaźnik koszty do dochodów C/I spadł do 64,1% na koniec września wobec 75,5% rok wcześniej.

„Ten rok poświęciliśmy na zwiększanie dochodowości z aktywów podstawowych i zmianę struktury w kierunku większej dochodowości. Nasz cross-selling jest znacznie wyższy niż rok temu"- podkreślił prezes.

Aktywa ogółemgrupy wzrosły o 1,9% r/r do  44,79 mld zł na koniec września.

Wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) wyniósł 7,8% na koniec września.

Współczynnik wypłacalności wyniósł 14,8% na koniec września wobec 11,4% rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Bank Millennium: 214 mln zł zysku w I-III kw. wobec straty rok wcześniej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl