SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Millennium zakłada wzrost zysku dzięki nowym klientom i poprawie wskaźnika cross-sellu

Bank Millennium zakłada kontynuację trendu wzrostu biznesu oraz wyników finansowych w 2012 roku m.in. dzięki dalszemu pozyskiwaniu nowych klientów i poprawie wskaźnika cross-sellu, poinformował prezes Bogusław Kott.

"Wydaje się, że warunki dla działalności banków w 2012 roku będą trudniejsze, niż w roku ubiegłym. Zakładamy dalsze wzrosty biznesu zarówno w segmencie detalicznym, jak i korporacyjnym. W detalu najważniejsze będzie utrzymanie dynamiki przyrostu klientów oraz dalsza poprawa sprzedaży krzyżowej. Szczególnym zadaniem będzie zwiększenie sprzedaży kredytów detalicznych, przy  utrzymaniu ich wysokiej jakości"- powiedział Kott podczas konferencji prasowej.

"Po to zwiększamy sprzedaż, aby mieć lepszy wynik w tym roku"- dodał.

Zysk netto banku wyniósł 125,1 mln zł w IV kw. i był wyższy o 11,6% w skali roku. Zysk za cały rok sięgnął 466,5 mln zł i był najwyższy w historii (wzrost o 43% r/r).

Bank pozyskał w 2011 roku 220 tys. klientów detalicznych, zaś liczba nowych ROR-ów Dobre Konto wzrosła o 180 tys. od początku roku. Liczba aktywnych klientów sięgnęła 1,164 mln na koniec grudnia. Wskaźnik cross-sellu wzrósł do 3,71 produktu na klienta

"Naszym celem jest utrzymanie dynamiki przyrostu aktywnych klientów detalicznych. 200 tys. nowych rachunków w tym roku to byłby dobry rezultat" - zaznaczył Kott.

Prezes poinformował, że bank będzie kontynuował politykę kierowania oferty kredytów detalicznych do obecnych klientów, ale liczy także na wzrost uproduktowienia wśród nowo pozyskanych.

"Poziom 50 mln zł sprzedaży kredytów detalicznych niehipotecznych miesięcznie nie satysfakcjonuje nas. W ubiegłym roku stosowaliśmy zbyt konserwatywną politykę kredytową, co wynikało w dużej mierze z Rekomendacji T. Gdyby udało nam się powrócić do poziomów ok. 100 mln zł miesięcznie byłoby dobrze, choć nie jest to cel sam w sobie"- zaznaczył Kott.

Sprzedaż kredytów gotówkowych spadła o 11% w skali kwartału do 154 mln zł w IV kw. i wobec 237 mln zł w IV kw. 2010 r.

Sprzedaż kredytów hipotecznych wyniosła 503 mln zł w IV kw. tj. o 5% r/r i o 24% w ujęciu kwartalnym.  Kott poinformował, że celem banku na ten rok jest utrzymanie udziału w rynku nowo udzielanych kredytów hipotecznych na poziomie ubiegłorocznym tj. 4,7%.

Prezes zaznaczył, że w segmencie korporacyjnym bank będzie w tym roku kładł większy nacisk na zwiększenie cross-sellu i dalszy wzrost akcji kredytowej.

"W korpo jesteśmy po odwróceniu negatywnych trendów. Trzeba je teraz utrzymać i zintensyfikować współpracę z klientami i zwiększyć cross-sell. Zbyt wielu klientów mamy jednoproduktowych" - powiedział Kott.

Portfel kredytów dla przedsiębiorstw wzrósł o 15,9% r/r do 10,26 mld zł na koniec grudnia.

Kwartalnie bank pozyskiwał 213 klientów, a ich liczba na koniec roku wzrosła do 9 409.

Dołącz do dyskusji: Bank Millennium zakłada wzrost zysku dzięki nowym klientom i poprawie wskaźnika cross-sellu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl