SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kredyt na studia medyczne w Banku Pekao S.A.

Do tej pory w Banku Pekao złożono ponad 800 wniosków i uruchomiono ponad 12 mln zł pierwszych transz kredytu na refundację poniesionych opłat na płatne studia medyczne w roku akademickim 2021/2022.

Article

Od 3 października można składać wnioski na finansowanie studiów na kierunku lekarskim za rok akademicki 2022/2023 i kolejne lata. Wniosek można złożyć tylko w ciągu 21 dni od rozpoczęcia semestru. Spłatę każdego kredytu na studia medyczne poręcza BGK i nie pobiera za to opłaty.

Umorzenie kredytu za pracę w Polsce

Od 3 października br. Bank Pekao przyjmuje wnioski o kredyt na finansowanie opłat w roku akademickim 2022/2023 i kolejne lata. Kredytem można sfinansować czesne za cały okres studiów. Wnioski można składać wyłącznie w terminie 21 dni od dnia rozpoczęcia semestru zimowego. Po upływie tego terminu o kredyt będzie można ubiegać się dopiero na początku kolejnego semestru.

Aby otrzymać kredyt wystarczy złożyć wniosek w dowolnym oddziale Banku Pekao. Oprócz wniosku potrzebny będzie tylko dokument tożsamości i zaświadczenie z uczelni, które potwierdzi, że wnioskujący jest studentem na płatnym kierunku lekarskim. Maksymalna wysokość semestralnej transzy kredytu zależy od tego, kiedy student rozpoczął studia.

Studenci, którzy rozpoczynają studia w roku akademickim 2022/2023 mogą otrzymać kredyt z maksymalną transzą 20 tys. złotych na semestr, czyli nawet 240 tys. złotych w ciągu 6 lat studiów. BGK w całości umorzy kredyt, jeśli student przepracuje 10 lat, w ciągu maksymalnie 12 lat od zakończenia studiów (okres ten skraca się, jeśli kredyt był udzielony na mniej niż 6 lat studiów), w publicznym systemie ochrony zdrowia w Polsce oraz uzyska tytuł specjalisty w dziedzinie uznanej za priorytetową.

Dołącz do dyskusji: Kredyt na studia medyczne w Banku Pekao S.A.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Damian
serwis finrada pl jest super żadnych ukrytych opłat, wszystko przejrzyste i korzystne dla klienta, wszystkim polecam
odpowiedź