SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Docenisz różnicę” - Bank Pekao SA reklamowany z żubrem jako polski bank (wideo)

Startuje pierwsza duża kampania reklamowa Banku Pekao SA po przejęciu go przez PFR i Grupę PZU. Akcja, oparta na haśle „Docenisz różnicę” i symbolu żubra, podkreśla, że Pekao znów jest polskim bankiem. Przygotowały i realizują ją firmy marketingowe McCann Worldgroup, Dynamo, The Digitals, MediaCom Warszawa i Sales & More.

Article

Kampania ma charakter wizerunkowy. Jest oparta na spocie pokazującym osoby w istotnych pod różnymi względami sytuacjach życiowych: menedżer w nowym biurze, właścicielka kwiaciarni sprzedająca bukiet, chłopak płacący za dziewczynę w kawiarni, rodzina jadąca nad morze, para na zagranicznych wakacjach i impreza w nowym mieszkaniu.

Większość bohaterów na różne sposoby korzysta z usług Banku Pekao SA: płacą lub odbierają płatności kartą i smartfonem oraz odwiedzają oddział bankowy. W reklamie przewija się też charakterystyczny dla Banku Pekao żubr - jako neon na budynku, grafika na billboardzie, brelok przy kluczu, a także posąg przed warszawską siedzibą banku.

Spot kończy się hasłem „Docenisz różnicę” oraz informacją, że Pekao SA to polski bank wspierający zmiany w życiu. - Współfinansujemy wielkie inwestycje, które zmieniają nasz kraj oraz pomagamy przy tych, które zmieniają Twoje najbliższe otoczenie, wspierając zarówno lokalne inwestycje samorządowe, jak i realizacje Twoich osobistych planów - wylicza bank w opisie reklamy.

Jest to pierwsza duża kampania Banku Pekao SA po tym, jak w czerwcu br. kontrolny pakiet 32,8 proc. jego akcji za 10,6 mld zł kupiły Grupa PZU i Polski Fundusz Rozwoju. Zapowiedziano, że z identyfikacji wizualnej banku znikną oznaczenia UniCredit Group, a przywrócony zostanie żubr obecny wcześniej w logo Pekao przez 13 lat.

- To pierwsza wizerunkowa kampania Pekao od lat. Pokazujemy w niej bank bliski ludziom, pomocny i wspierający biznes. Jestem pewna, że Klienci docenią różnicę - opisuje Beata Nanasik, dyrektor zarządzająca centrum komunikacji, marketingu i badań w Banku Pekao SA, która nadzorowała prace nad akcją od samego początku.

Działania reklamowe ruszyły w czwartek w kinach (ogółem obejmą 240 kin), a od poniedziałku będą realizowane w telewizji (ma tam dotrzeć do 23 mln odbiorców), internecie (m.in. w social media), prasie oraz na outdoorze.

Kampania wizerunkowa potrwa do połowy stycznia, później planowane są reklamy produktowe.

Kreacją kampanii zajęła się agencja McCann Worldgroup. Spot wyreżyserował Marek Dawid, a wyprodukowało studio filmowe Dynamo. Za działania w internecie odpowiada agencja The Digitals, a za planowanie i zakup mediów - domy mediowe MediaCom Warszawa i Sales & More.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Docenisz różnicę” - Bank Pekao SA reklamowany z żubrem jako polski bank (wideo)

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ed
Bank dobrej zmiany... lepiej przenieść kapitał gdzie indziej, bo pewnego dnia nie będzie już czego przenosić...
15 12
odpowiedź
User
seba
Docenisz różnicą .. Dzień dobry ...PKO SA. Bank Polski
13 8
odpowiedź
User
xd
Powinni reklamować jako NARODOWY. Mogliby dorzucić Szyszkę strzelającego do żubra. No i zamiast słowa "różnica" powinno znaleźć się "zmiana"...
11 11
odpowiedź