SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao wdrożył nowy produkt – Skarbonki, ułatwiające regularne oszczędzanie w aplikacji PeoPay

Bank Pekao konsekwentnie realizuje swoją strategię w udostępnianiu klientom produktów i funkcjonalności, które ułatwiają codzienne bankowanie i zarządzanie finansami. Po sukcesie Skarbonek dla najmłodszych klientów banku w wieku 6-12 lat, teraz przyszła pora na starszych. Dorośli klienci Pekao otrzymali właśnie nowy produkt pomagający w oszczędzaniu na wybrane cele. W Skarbonkach udostępnionych w aplikacji PeoPay oraz w serwisie internetowym Pekao24 mogą już skutecznie odkładać środki na realizację swoich planów i marzeń.

Klienci Banku Pekao przyzwyczaili się, że w swojej bankowości elektronicznej mają dostęp do wielu przydatnych produktów i funkcjonalności, które ułatwiają im codzienne bankowanie, zarządzanie własnym budżetem i oszczędzanie. Bank regularnie dostarcza nowych i innowacyjnych rozwiązań.

Według najnowszych danych rynkowych, Polacy coraz bardziej zwracają uwagę na oszczędzanie. W odpowiedzi na te potrzeby, Pekao wdrożył Skarbonki dostępne w aplikacji PeoPay i serwisie Pekao24, które ułatwiają oszczędzanie na dowolne cele i pozwolą to robić skuteczniej.

– Udostępnienie klientom możliwości zakładania Skarbonek to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy szukają prostych i wygodnych narzędzi do odkładania środków na konkretne cele. Zgodnie z badaniem realizowanym dla Mastercard Advisors przez Minds & Roses 50% klientów planuje w tym roku zwiększyć oszczędności. Co ważne, aż 61% ankietowanych odkładanie pieniędzy chce przede wszystkim realizować poprzez konta oszczędnościowe. 42% badanych doceniło rozwiązania do systematycznego oszczędzania na konkretne cele takie jak wdrożone właśnie przez nasz bank Skarbonki. Wierzymy, że atrakcyjnie oprocentowane Konta Oszczędnościowego oraz Skarbonki Pekao dostarczą naszym klientom motywacji do oszczędzania i przyczynią się do realizacji celów finansowych zarówno tych krótko-, jak i długoterminowych – powiedział Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

Skarbonka to nowy produkt w aplikacji PeoPay i serwisie Pekao24, który pozwala na elastyczne odkładanie pieniędzy na wybrany przez klienta cel. Z nowej propozycji Pekao mogą skorzystać posiadacze rachunku osobistego i konta oszczędnościowego z dostępem do bankowości internetowej Pekao24 lub bankowości mobilnej PeoPay. Klienci Banku Pekao mogą samodzielnie założyć Skarbonkę w swojej aplikacji, zdefiniować jej nazwę, ustalić cel oszczędzania, kwotę regularnych wpłat, jeśli chcą systematycznie odkładać i datę końca Skarbonki.

Skarbonkę można zasilać na klika sposobów – poprzez ustawienie zlecenia stałego, wtedy do Skarbonki będzie regularnie trafiała określona kwota. Istnieje również możliwość jednorazowych wpłat, realizowanych przez klientów w dowolnym momencie.

Dodatkowo, dzięki temu, że Skarbonki mają swój oddzielny numer konta, w oszczędzaniu mogą nas wesprzeć bliscy, którzy mogą dokonywać przelewu środków bezpośrednio na konto danej Skarbonki. Posiadacze Skarbonek mogą na bieżąco śledzić postępy w realizacji swojego celu i historię transakcji.

Skarbonki Pekao mają szereg zalet, które ułatwiają oszczędzanie:

Personalizacja: Możliwość nadawania Skarbonkom własnych nazw i określania konkretnych celów, a także dodawania zdjęć, grafik i awatarów.

Automatyzacja: Użytkownicy mogą ustawić zlecenia stałe na Skarbonkę zdefiniowaną kwotą, częstotliwość wpływów oraz datę końcową zbiórki. Skarbonki można otworzyć na okres od 1 miesiąca do maksymalnie 10 lat. Jednocześnie do jednego konta oszczędnościowego klienci mogą założyć aż 10 Skarbonek.

Motywacja: Możliwość śledzenia postępów w oszczędzaniu i skonkretyzowany cel pomagają utrzymać motywację i osiągnąć sukces.

Dostępność: Nieprzerwany dostęp do swoich pieniędzy. Skarbonkę można rozbić w każdym momencie bez utraty naliczonych odsetek. Środki na niej zgromadzone zostaną przeksięgowane na konto oszczędnościowe powiązane ze Skarbonką.

Bank Pekao wspiera oszczędzających i dlatego opłata za otwarcie Skarbonki, jej prowadzenie oraz realizowane przelewy wynosi 0 zł. Ponadto klienci, którzy otworzą Skarbonki do 13 czerwca br., otrzymają na 3 pierwszych Skarbonkach promocyjne oprocentowanie – 3% w skali roku do 3 000 zł, przez 3 miesiące od otwarcia (92 dni).

Nowi klienci mogą skorzystać też z promocji „Otwórz konto na selfie i odbierz nagrodę” i otrzymać bonus w wysokości 200 zł. Wystarczy, że otworzą Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium online do 13.06.2024 r. wraz z kartą debetową, aplikacją PeoPay i bankowością elektroniczną Pekao24 oraz wykonają min. 5 transakcji kartą do konta w kolejnych trzech miesiącach następujących po otwarciu konta. Bank w ofercie promocyjnej posiada także Konto Oszczędnościowe oprocentowane 7% w skali roku do 100 000 zł przez 5 miesięcy (152 dni) od otwarcia. Szczegóły dotyczące promocji znajdują się w ich regulaminach dostępnych na stronie www.pekao.com.pl/konto.

Szczegóły Skarbonek są dostępne na stronie: www.pekao.com.pl/skarbonki