SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bankier tworzy europejską bazę przetargów

Portal finansowy Bankier został zaproszony do współtworzenia europejskiego projektu ETIS - międzynarodowego systemu informacyjnego o przetargach publicznych.

Po wdrożeniu projektu polscy i europejscy przedsiębiorcy uzyskają dostęp do unikalnej bazy danych na temat aktualnych przetargów publicznych w krajach Unii Europejskiej, co znacznie zwiększy ich szanse na pozyskiwanie nowych kontraktów za granicą.

Projekt ETIS (European Tender Information System) ma na celu ułatwienie małym i średnim przedsiębiorcom dostępu do pełnej informacji o aktualnych przetargach publicznych w krajach Unii Europejskiej. Obecnie informacje te są zazwyczaj bardzo rozproszone, trudno dostępne i przekazywane w obcym języku, co stanowi istotną barierę dla wielu przedsiębiorców. Dzięki upowszechnieniu informacji o przetargach publicznych lokalne firmy będą mogły skuteczniej konkurować na wspólnym europejskim rynku. 

Inicjatorzy projektu docenili osiągnięcia i doświadczenie Bankier.pl w dostarczaniu informacji gospodarczych, wybierając portal, jako jedyny podmiot w Polsce, do współpracy przy tworzeniu projektu. Bankier.pl odpowiadał będzie za dostarczanie oraz przetwarzanie informacji o przetargach w Polsce, współtworzenie modelu biznesowego oraz stworzenie polskiej części serwisu www, która dostępna będzie w ramach portalu Bankier.pl.

Kluczową zaletą ETIS jest zgromadzenie informacji o przetargach z wszystkich krajów Unii w jednym miejscu oraz przekazanie ich w usystematyzowany sposób w lokalnym języku. Stworzony serwis będzie ponadto oferował firmom szereg udogodnień, m.in. możliwość profilowania stron czy otrzymywania alertów o nowych przetargach spełniających określone kryteria. W momencie startu programu, który planowany jest na początek 2007 roku, system ma zawierać informacje o co najmniej 75% wszystkich przetargów publicznych w UE.

„Udział w projekcie ETIS jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń z naszymi partnerami z Unii Europejskiej. Liczymy na sukces projektu i udział w kolejnych tego typu przedsięwzięciach w przyszłości.” – mówi Roman Bryś, IT & Project Manager w Bankier.pl S.A.

Projekt ETIS jest w 50% współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu e-Content. Władze UE zadecydowały o przeznaczeniu 149 mln euro w latach 2005-08, na działania mające na celu zwiększenie dostępności i użyteczności treści prezentowanych w sieci, a także przełamanie barier geograficznych i językowych w tym zakresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bankier tworzy europejską bazę przetargów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl