SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BAR - nowy reality show Polsatu

Od marca widzowie Polsatu będą mogli przez 12 tygodni śledzić losy bohaterów nowego reality show oraz sami wziąć udział w tym programie

Będzie to pierwszy w pełni interaktywny program na polskim rynku telewizyjnym. Widzowie nie tylko będą mogli decydować o losach uczestników programu ale także będą mieli możliwość znaleźć się w świecie swoich bohaterów i poznać ich z bliska.
Program będzie produkowany na licencji szwedzkiej firmy Strix Television AB a na antenie Polsatu pojawi się w lutym.

Uczestnicy zostaną wyłonieni w drodze eliminacji (casting) a prowadzącym (moderatorem) będzie Krzysztof Ibisz.

Akcja "Baru" toczy się będzie na dwóch planach: bar oraz mieszkanie.
Bar mieścił się będzie w centrum Wrocławia (w podziemiach domu towarowego "Solpol") a mieszkanie w Bielanach Wrocławskich ( pomieszczenia poprzednich reality-show Polsatu ) .

Uczestnicy nie będą całkowicie odizolowani od świata zewnętrznego. Telewidzowie będą mogli spotykać się z nimi na planie - w barze (od środy do soboty).
Będą również monitorowani za pomocą kamer i mikrofonów przez 24 godz. na dobę zarówno w barze jak i w mieszkaniu.

Uczestnicy programu:
Uczestników będzie 12. 6 kobiet i 6 mężczyzn zostanie wyłonionych w drodze castingu. Powinny to być osoby, które wcześniej nie miały nic wspólnego z pracą w barze, bez żadnych doświadczeń np. na stanowisku barmana czy kelnera.

Prowadzący:
Moderator gry. Będzie bacznie obserwował relacje pomiędzy uczestnikami. Będzie ich przewodnikiem oraz autorytetem, również w sprawach baru (wcześniej przejdzie gruntowne szkolenie). Będzie on również mediatorem między światem zewnętrznym a uczestnikami programu. Jego zmysł obserwacji, umiejętność zadawania odpowiednich pytań i drobnych zadań powinny pomagać widzom w lepszym poznawaniu bohaterów. Będzie on również gospodarzem niedzielnego wydania "na żywo".

7 najważniejszych zasad rządzących programem.
1. Dwunastu uczestników, którzy się wcześniej nie widzieli, musi doprowadzić powierzony im bar do sukcesu (finansowego). Widzowie mogą odwiedzać oglądanych codziennie na ekranie bohaterów i poznawać ich "z bliska".

2. Uczestnicy mieszkają razem w domu, który znajduje się niedaleko baru. Mogą oni opuszczać bar lub mieszkanie w nadzwyczajnych okolicznościach.

3. Uczestnicy są monitorowani w barze i w mieszkaniu przez 24 godz. na dobę przy pomocy kamer i mikrofonów. Kiedy znajdują się poza planem towarzyszy im team realizacyjny z kamerami.

4. W każdą środę rozdzielane są "plusy" i "minusy". Uczestnicy oddają "plusa" i "minusa" każdemu z graczy.

5. Uczestnik z największą ilością "minusów" zostaje automatycznie nominowany jako jedna z dwojga osób do opuszczenia programu. Zostaje mu przydzielone tzw. "gorące krzesło".

6. O tym, kto zasiądzie na drugim "gorącym krześle" (czyli zostanie drugą osobą nominowaną do opuszczenia programu) decyduje uczestnik z największą ilością "plusów". Odbywa się to podczas niedzielnego programu "na żywo".

7. Widzowie w głosowaniu telefonicznym oraz poprzez SMSy i Internet decyduję o tym, kto z dwojga nominowanych uczestników opuści program. Wybrana osoba musi się spakować i jeszcze tego samego wieczora opuścić program.

W ostatnim tygodniu w programie pozostają dwie osoby, które automatycznie zajmują "gorące krzesła". Telewidzowie wybierają spośród nich zwycięzcę programu.

TOP JOB
Co tydzień od środy do niedzieli telewidzowie głosują na osobę, której zostanie przydzielone zadanie specjalne tzw. "wyzwanie". Ogłoszenie tego, kto otrzymuje w danym tygodniu "wyzwanie" i na czym ono będzie polegało następuje podczas niedzielnej transmisji "na żywo".

CZAT Z UCZESTNIKIEM
Kolejną interaktywną formą kontaktu z widzami będzie cotygodniowy czat z uczestnikiem znajdującym się w programie. Osoby, które nie będą miały możliwości przyjechania do Wrocławia i zobaczenia swoich bohaterów na żywo w "barze", będą mogły z każdym z nich porozmawiać podczas piątkowych czatów za pośrednictwem Internetu.

GOŚCIE, KONCERTY...
Bar będzie prowadził również działalność artystyczną: koncerty na żywo, wystawy. Podczas ważnych wydarzeń (np. inauguracja programu, finał tygodnia, czy wielki finał) będą zapraszane gwiazdy, znane osoby.

STRONA INTERNETOWA
Podczas trwania programu w Internecie uaktywniony zostanie interaktywny serwis on-line będący komplementarną formą kontaktu widzów z uczestnikami programu. Serwis będzie tak skonstruowany, że pozwoli osobom nie oglądającym "Baru" w telewizji na pełne uczestnictwo w programie. Znajdą się tam m.in. następujące działy: NEWS, LIVE (podgląd z sześciu kamer non stop obserwujących różne miejsca w programie), COMUNITY, GAMES, SMS, CLUB, SHOP, ABOUT. Strona internetowa będzie skarbcem informacji. Będą tu zamieszczane sondy dotyczące programu jak i jego uczestników oraz wiele innych interesujących materiałów.

PAMIĘTNIKI
Widzowie będą mieli również możliwość dowiedzenia się tego jak wygląda świat "Baru" widziany oczami jego mieszkańców. Każdy z uczestników będzie miał obowiązek pisania pamiętnika. Obszerne fragmenty tych notatek będą umieszczane na stronie internetowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BAR - nowy reality show Polsatu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl