SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Barbara Markowska-Wójcik pozostaje szefową „Wizji” TVP, Marek Bieńkowski nowym wiceprzewodniczącym

Walny zjazd związku zawodowego „Wizja” wybrał nowy skład zarządu głównego organizacji. Barbara Markowska-Wójcik pozostaje przewodniczącą, a Jacka Dybowskiego w funkcji wiceprzewodniczącego zastąpi Marek Bieńkowski.

Barbara Markowska-Wójcik, fot. youtubeArticle

Zjazd członków „Wizji” odbył się 9 września br. Obradom przewodniczyła dotychczasowa szefowa Barbara Markowska-Wójcik, która omówiła dotychczasową działalność związku, w tym realizowane zadania w kontekście wydatków finansowych oraz możliwości kontynuowania prowadzonych prac w przyszłej kadencji.

Zjazd przyjął uchwałę w sprawie wyboru nie mniej niż siedmiu członków zarządu głównego „Wizji”. Zgłoszonych zostało ośmioro kandydatów. Warunkiem wejścia w skład zarządu było uzyskanie przez każdego kandydata zwykłej większości głosów. W głosowaniu tajnym wszyscy kandydaci uzyskali wymaganą liczbę głosów, zatem powołany został ośmioosobowy zarząd:

Barbara Markowska-Wójcik - przewodnicząca
Krzysztof Stanisławski - wiceprzewodniczący
Marek Bieńkowski - wiceprzewodniczący
Wiesław Byczot - skarbnik
Witold Wojciechowski - sekretarz
Roman Kubiatowski - członek Zarządu
Radosław Sęp - członek Zarządu
Bogusław Bock - członek Zarządu

Do komisji rewizyjnej zgłoszono trzech kandydatów. W głosowaniu tajnym wszyscy kandydaci uzyskali wymaganą liczbę głosów. W komisji znaleźli się: Marzena Kuc (przewodnicząca), Marcin Przylecki (członek komisji) i Krzysztof Cabaj (członek komisji).

Kolejny walny zjazd „Wizji” odbędzie się za cztery lata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Barbara Markowska-Wójcik pozostaje szefową „Wizji” TVP, Marek Bieńkowski nowym wiceprzewodniczącym

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prośba o rzetelność
W artykule zabrakło informacji o tym, że po wielkich sukcesach pani przewodniczącej i po skandalicznie przeprowadzonym zjeździe ze związku odeszło w ciągu kilku dni ponad 100 osób. To koniec Wizji, która oprócz gadania i wydawania pieniędzy nie zrobiła nic dl osób objętych outsourcingiem, a co jeszcze ciekawsze - osoby przeniesione do LT pozbawiła członkostwa
odpowiedź
User
Izabela
Zjazd był zapewne głęboko zakonspirowany, skoro niemal tydzień zajęło podanie informacji o nim :-)
odpowiedź
User
smutny
Koniec Wizji nastąpił w wyniku uporu Pani Przewodniczącej, która wbrew woli zdecydowanej większości członków związku nie chciała ustąpić ze swojej funkcji już od maja br., gdy nastąpił koniec jej 4-letniej kadencji. Aby tego dokonać przeciągnęła wybory o 4 m-ce, a we wrześniowym głosowaniu mogli wziąć udział tylko jej poplecznicy. Przeciwnicy zostali brutalnie pozbawieni głosu. Taka jazda po bandzie nie mogła się udać i już nastepnego dnia rozpoczął się istny exodus - ludzie masowo wypisali się z Wizji. Smutny koniec związku, który jeszcze kilka lat temu jako jedyny w TVP realnie walczył o pracowników.
odpowiedź