SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Barbara Stanisławczyk-Żyła kandydatką na ambasadora Polski. Obejmie placówkę w Izraelu?

Poprzednia prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła jest kandydatką na ambasadora Polski. Według nieoficjalnych informacji ma objąć placówkę w Tel Awiwie.

Barbara Stanisławczyk-Żyła Article

Kandydatura Barbara Stanisławczyk-Żyły będzie w środę omawiana przez sejmową komisję spraw zagranicznych. Komisja może ją zaopiniować pozytywnie lub negatywnie.

Według nieoficjalnych ustaleń „Gazety Wyborczej” Stanisławczyk-Żyła ma zostać ambasadorem Polski w Izraelu. Obecnie tę funkcję pełni Jacek Chodorowicz, został na nią powołany pięć lat temu.

Barbara Stanisławczyk-Żyła od stycznia ub.r. do połowy lutego br. była prezesem Polskiego Radia. Zrezygnowała nieoczekiwanie, dzień po tym jak wygrała konkurs na to stanowisko przeprowadzony przez Radę Mediów Narodowych (wcześniej pełniła tę funkcję na podstawie nominacji od ministra skarbu państwa). - Moja rezygnacja ze stanowiska prezesa zarządu Polskiego Radia była głosem sprzeciwu wobec łamania standardów funkcjonowania instytucji publicznych i zasad moralnych - uzasadniła w oświadczeniu.

Wcześniej Stanisławczyk-Żyła była m.in. zastępcą redaktora naczelnego „Sukcesu”, a w latach 2006-2010 redaktor naczelną tego pisma. Od września 2009 roku do marca 2010 roku pełniła funkcję dyrektora wydawniczego Wydawnictwa Przekrój. Współpracowała z wieloma tytułami prasowymi, na początku lat 90. była stypendystką w Agencji Reutera w Londynie.

Napisała kilka książek faktograficznych m.in. „Miłosne gry Marka Hłaski”, „Dziewczyny”, „Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska historie dramatów i miłości” oraz „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”.

Ukończyła Politechnikę Warszawską i Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskała też stopień doktora. Prowadziła wykłady m.in. w Collegium Civitas.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Barbara Stanisławczyk-Żyła kandydatką na ambasadora Polski. Obejmie placówkę w Izraelu?

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawło
No proszę, nowa władza pomaga osobom o zwichrowanej psychice, piękna, humanistyczna postawa.
44 5
odpowiedź
User
Dziwne to wszystko
Smutna Pani...
21 4
odpowiedź
User
CHRIS
Polecam przejrzeć filmy na yt z jej udziałem, spotkania z czytelnikami. To jawna antysemitka.
27 6
odpowiedź
User
mar
żenada
25 3
odpowiedź
User
Kri_
rozumiem (chyba) obecną władzę: będzie na miejscu tropić spisek mędrców Syjonu tudzież poznać tajemnicę macy z krwią małoletnich chrześcijan.
25 3
odpowiedź
User
raw
Świetna kandydatka, będzie umiała bronić spraw Polski.
6 27
odpowiedź
User
oto toto
A czy na nową placówkę pani Stanisławczyk zabierze prezesa Kłosińskiego ? Przecież, ktoś musi za nią nieść torebkę, kiedy będzie zajęta tropieniem spisków i układów.
26 3
odpowiedź
User
tekla
Świetna kandydatka, będzie umiała bronić spraw Polski.


A to w Tel Avivie trzeba bronić spraw Polski?
22 4
odpowiedź
User
Jam z Kolna
Chciałbym napisać: Nie wierzę. Ale, polityka kadrowa PiS-u jest jedyna w swoim rodzaju. Oni są do wszystkiego zdolni. Salowa do rady nadzorczej, dziennikarka do ambasady. Granice absurdu wciąż są przesuwane.
27 4
odpowiedź
User
bingo
No to będziemy mięli wojnę z Izraelem... ta pani jest niezrównoważona psychicznie, zmienia decyzje jak rękawiczki, konfliktuje się ze wszystkimi, a do tego jest skrajnie nielojalna.... WSTYD!
26 3
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing