SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bardzo dobre wyniki ATM Grupa

ATM Grupa - największy niezależny producent programów telewizyjnych - uzyskała w 2005 roku przychody w wysokości 72,68 mln zł.

Oznacza wzrost o 38% w stosunku do roku ubiegłego. O 33% zwiększył się także zysk netto (z 8,87 mln zł w 2004 roku do 11,81 mln zł w 2005).

Marża operacyjna w 2005 roku osiągnęła poziom 20,72%, a marża netto 16,24%.

ATM wyprodukowała w 2005 roku 20 różnych formatów telewizyjnych – w większości cyklicznych – a także film fabularny „Pitbull”. Odbiorcami produkcji telewizyjnych byli: Polsat, TVP, TV4 i Magna Entertainment. W tym roku spółka – obok dotychczasowych programów – realizuje słynny na zachodzie makeover show „Chcę być piękna”.

Przychody Grupy ATM w 2005 roku pochodziły m.in. z produkcji seriali (Świat wg Kiepskich, Fala zbrodni, Tango z Aniołem, Biuro kryminalne, Pitbull), telenowel (Pierwsza miłość, Warto kochać), teleturniejów (Daję słowo, Gra w ciemno, Taxi oraz Odlot), reality show (Bar Europa) i filmu fabularnego Pitbull. Ponadto, firma sprzedała dwie licencje na swoje autorskie programy odbiorcom zagranicznym: na teleturniej „Awantura o kasę” do Nowej Zelandii oraz na serię „Gra w ciemno” do Włoch.

„Rok 2005 był dla Grupy ATM bardzo dobry, znacznie przekroczyliśmy założone prognozy i umocniliśmy pozycję największego polskiego prywatnego producenta telewizyjnego – udział ATM w rynku według naszych szacunków wynosi ok. 15%. Warto podkreślić, że konsekwentnie realizujemy strategię dywersyfikacji zarówno naszych produkcji, jak i odbiorców - w ubiegłym roku cztery nasze programy powstały na zamówienie TVP. W tym roku wchodzimy w kolejny etap realizacji naszych celów inwestycyjnych, dotyczący przede wszystkim budowy studia telewizyjnego” – mówi Dorota Kurzewska, wiceprezes ATM Grupa.

Spółka może się także pochwalić sukcesami swoich produkcji na światowym rynku telewizyjnym. Serial „Pierwsza miłość” - produkowany przez Grupę ATM i emitowany w Telewizji Polsat - otrzymał nominację do nagrody w prestiżowym, międzynarodowym festiwalu ROSE D’OR w kategorii telenowela („soap”). Jest to pierwsza w historii festiwalu Rose D’or nominacja dla polskiego serialu. Obok polskiej produkcji, w tej kategorii nominowanych jest 10 światowych seriali z Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Irlandii, Norwegii i Hiszpanii, m.in. znana także w Polsce amerykańska telenowela „Moda na Sukces” („The Bold and the Beautiful”).

Zarząd spółki ATM Grupa będzie rekomendował WZA przeznaczenie 50 proc. ubiegłorocznego jednostkowego zysku netto na wypłatę dywidendy - poinformowała w czwartek PAP Dorota Michalak-Kurzewska, wiceprezes ATM Grupa.

"Zarząd będzie rekomendował na WZA wypłatę 50 proc. zysku w formie dywidendy. Jest to górny zakres zadeklarowanego w prospekcie emisyjnym przedziału wypłat dywidendy" - powiedziała Michalak-Kurzewska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bardzo dobre wyniki ATM Grupa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl