SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były dziennikarz TVP Info prosi o wsparcie jego kanału. „Cenzorska polityka YouTuba”

Bartłomiej Graczak, do listopada ub.r. związany z TVP Info, zwrócił się do internautów o wpłaty na jego kanał youtube’owy. - Niestety cenzorska polityka YouTuba okazała się nieubłagana. Zmagamy się z problemem demonetyzacji naszych materiałów - wyjaśnił. Na razie jego kanał ma 15 patronów.

Bartłomiej Graczak, fot. screen z youtube'aBartłomiej Graczak, fot. screen z youtube'a

Kanał youtube’owy o nazwie PRZEkanał jest tworzony przez Bartłomieja Graczaka od początku marca. Publikowanych jest na nim kilka różnych cyklów.

- Codziennie krótkie podsumowania najważniejszych informacji, a dodatkowo trzy lub cztery dłuższe materiały w tygodniu. Będziemy rozmawiać z ekspertami w studiu. Z politykami spotkamy się także poza studiem i pokażemy ich z nieznanej dotąd strony. W formie sond ulicznych będziemy prezentować głos obywateli w ważnych społecznie sprawach, które z kolei będziemy nagłaśniać w zaangażowanych reportażach - zapowiadał Graczak pod koniec lutego w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Bartłomiej Graczak prosi o wpłaty na jego kanał

Obecnie na PRZEkanale pojawiło się nieco ponad 100 materiałów, które zanotowały łącznie ok. 2 mln odtworzeń. Kanał ma 27,3 tys. subskrybentów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Najpopularniejsze jest wideo pokazujące domniemanego prowokatora podczas protestu rolników w Warszawie (440 tys. odtworzeń), a kilka innych materiałów ma po ok. 100 tys. wyświetleń.

 

W niedzielę Bartłomiej Graczak na swoich profilach społecznościowych stwierdził, że „cenzorska polityka YouTuba okazała się nieubłagana’. - Zmagamy się z problemem demonetyzacji naszych materiałów. Najlepiej oglądane wideo niemal nie przynoszą dochodów z wyświetleń - opisał.

- Co więcej, większość materiałów na PRZEkanale praktycznie z automatu ma wyłączone reklamy, a rozpatrywanie odwołań trwa nawet 4 dni, co uniemożliwia uzyskiwanie satysfakcjonujących dochodów - dodał.

Jak to konkretnie wygląda? - Pojedyncze słowa, kontekst nie ma dla YT znaczenia. Musimy wyciszać słowa, wiele słów... Np. słowo "zabić" niezależnie od kontekstu powinno być wyciszone - nie ważne czy mówisz, że wolno zabić lub nie wolno. Tak samo seks, krew, Szwaby, kacapy, cwel i tak dalej, i tak dalej... - zaznaczył Graczak na platformie X.

CZYTAJ TEŻ: Karnowscy proszą o regularne darowizny. „Wspólnie brońmy Polski i prawdy”

W tej sytuacji wraz z innymi twórcami kanału zwrócił się do internautów „o rozważenie wsparcia PRZEkanału w serwisie Patronite”. - Tylko dzięki Wam będziemy mogli spokojniej myśleć o rozwoju naszego kanału i skupić się na merytorycznej pracy - podkreślił.

 

Obecnie PRZEkanał ma na tej platformie 15 patronów, którzy przekazali nieco ponad 1 tys. zł. Suma comiesięcznych wpłat wynosi 520 zł.

Wcześniej Bartłomiej Graczak w TVP Info i TV Republika

Przez ostatnie osiem lat Bartłomiej Graczak był związany z Telewizją Polską. Początkowo był reporterem „Wiadomości”, potem prowadził program „Twój Wybór” w TVP3, a po kilku miesiącach wrócił do TVP Info. Był tam jednym z gospodarzy m.in. programów publicystycznych „Minęła 8”, „Minęła 9” i „Minęła 20”, „Info Raportu” oraz pasm informacyjnych.

Odszedł w drugiej połowie października jako pierwszy znany dziennikarz z poprzedniego zespołu stacji. - Nie chciałem ani być zwalnianym na mocy bezprawnego dekretu Sienkiewicza, ani bronić instytucji, która - mam tego pełną świadomość - nie spełniła oczekiwań ogółu społeczeństwa co do standardów obiektywizmu i rzetelności - tłumaczył na początku stycznia.

Przyznał, że szybko po przyjściu do Telewizji Polskiej zorientował się, że „nie o wartości chodzi, lecz o polityczne wpływy, partyjną walkę o rząd dusz”. - Nie zawsze pracowałem w zgodzie z własnym sumieniem, ale wiedziałem, że jak odejdę nic się nie zmieni. Dlatego próbowałem wykonywać ten, wymarzony bądź co bądź, zawód mimo istotnych ograniczeń - zaznaczył.

CZYTAJ TEŻ: Telewizja Republika ma własny e-sklep. Co w ofercie?

W ostatnich latach Bartłomiej Graczak współpracował też z radiową Trójką: był jednym z gospodarzy porannego cyklu wywiadów „Salon Polityczny Trójki oraz popołudniowego „Trójkowego Komentarza Dnia”. Z rozgłośnią pożegnał się w lipcu br., po tym jak przestał być wpisywany do grafiku prowadzących audycje.

Wcześniej przez 2,5 roku pracował w Telewizji Republika, był tam reporterem oraz prowadzącym program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.

Dołącz do dyskusji: Były dziennikarz TVP Info prosi o wsparcie jego kanału. „Cenzorska polityka YouTuba”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Teleman
To nie cenzura, po prostu nikt nie chce tego oglądać.
odpowiedź
User
Es
Błagaj o umowę w repie, kmiocie
odpowiedź
User
Es
Błagaj o umowę w repie, kmiocie
odpowiedź