SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartosz Hojka i Alicja Modzelewska-Warec w zarządzie Izby Wydawców Prasy

Bartosz Hojka (prezes Agory) oraz Alicja Modzelewska-Warec (prezes wydawnictwa Edipresse Polska) zostali nowymi członkami zarządu Izby Wydawców Prasy. Prezesem nadal pozostaje Wiesław Podkański.

Wiesław PodkańskiArticle

O zmianach zadecydowało walne zgromadzenie członków Izby Wydawców Prasy. Jednym z głównych punków obrad było udzielenie absolutorium zarządowi Izby. Po wysłuchaniu sprawozdań z działalności zarządu, zebrani udzielili absolutorium za rok 2016. W sprawozdaniach z działalności prezes Wiesław Podkański mówił m.in. o tym, jaki działania podejmowała Izba w zakresie ochrony praw własności intelektualnej oraz o nowelizacji prawa autorskiego. Poruszano także sprawy podatkowe, związane ze stawką VAT na e-publikacje.

Dwaj członkowie zarządu - Zbigniew Napierała i Robert Musiał - zrezygnowali z członkostwa w zarządzie Izby. Zbigniew Napierała to założyciel i długoletni prezes zarządu Edipresse Polska. W styczniu 2016 roku zrezygnował z funkcji prezesa, tłumacząc to tym, że od kilku lat był zaangażowany głównie w prace nad wizją i rozwojem spółki, i takie właśnie zadania będzie nadal realizować w radzie nadzorczej”. Pozostaje prezesem rady nadzorczej Edipresse.

Robert Musiał z kolei to były członek zarządu Agory, który z końcem lutego br. odszedł z firmy. Rezygnację  „uzasadnił przyczynami osobistymi i innymi planami zawodowymi”.

Wobec takich zmian, w trakcie walnego zgromadzenia IWP odbyły się wybory uzupełniające do zarządu Izby. Nowymi członkami władz zostali Alicja Modzelewska-Warec (prezes wydawnictwa Edipresse Polska) i Bartosz Hojka (prezes Agory).

 

Dołącz do dyskusji: Bartosz Hojka i Alicja Modzelewska-Warec w zarządzie Izby Wydawców Prasy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl