SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bartosz Raj szefem strony głównej Gazeta.pl, Rafał Madajczak dyrektorem rozwoju

Z początkiem grudnia br. Bartosz Raj został dyrektorem strony głównej i serwisów informacyjnych portalu Gazeta.pl (Agora). Z kolei Rafał Madajczak objął stanowisko dyrektora rozwoju marki portalu. Oprócz tego w zespole portalu nastąpiły czasowe zmiany, w ramach których obowiązki dyrektora zarządzającego Gazeta.pl przejął Mateusz Aleksandrowicz, a dyrektora programowego portalu - Karolina Deling.

Article

Bartosz Raj jest teraz odpowiedzialny za wynik biznesowy strony głównej i serwisów informacyjnych Gazeta.pl, a także zwiększenie ich przychodów i wyników oglądalności oraz uatrakcyjnienie powierzchni oferowanych reklamodawcom. W nowej roli ma blisko współpracował m.in. z działami sprzedaży, technologii, wideo i rozwoju marki Gazeta.pl.

Od stycznia 2020 roku Raj był zastępcą dyrektora strony głównej Gazeta.pl - zarządzał tą witryną i stronami newsowymi portalu, a także odpowiadał za ich wyniki finansowe. Pracę w Agorze zaczynał jako dziennikarz i wydawca w „Gazecie Wyborczej" oraz „Metrze", potem przez wiele lat był redaktorem naczelnym Sport.pl. Od 2018 r. pracuje w Gazeta.pl.  

Dyrektorem rozwoju marki Rafał Madajczak

Dyrektorem rozwoju marki Gazeta.pl jest teraz Rafał Madajczak, dotychczasowy dyrektor kreatywny portalu. Połączy on swoje poprzednie obowiązki z nowymi i zastąpi na stanowisku szef rozwoju marki Gazeta.pl Marzenę Szkolak, która zakończyła współpracę z portalem. Madajczak to twórca serwisu ASZdziennik.pl, poprzednio był dyrektorem kreatywnym w Grupie naTemat. Z Grupą pożegnał się w grudniu ub. r., z Gazeta związany jest od marca br.

Dodatkowo, w związku z czasową, planowaną nieobecnością Marcina Gadzińskiego, dyrektora zarządzającego Gazeta.pl jego rolę przejmie Mateusz Aleksandrowicz.  

Jako zastępca dyrektora zarządzającego Gazeta.pl będzie koordynował pracę biznesów kontentowych portalu - strony głównej, Wideo, Sport, Moto, Lifestyle. Nadal będzie odpowiadał biznesowo za serwis Sport.pl.

Mateusz Aleksandrowicz w Agorze pracuje od 2014 r. Zaczynał jako szef rozwoju serwisu Sport.pl. W latach 2018-2020 pełnił rolę dyrektora strony głównej Gazeta.pl. Jeszcze wcześniej był związany z Grupą Polskapresse.

Dyrektorem programowym Karolina Deling

Obejmująca obowiązki dyrektora programowego portalu Karolina Deling będzie koordynować politykę programową portalu. Pokieruje, jak dotychczas, zespołem wydawców strony głównej, a dodatkowo zajmie się pracą nad nową formułą tego działu i poszerzeniem jego kompetencji.

Deling z portalami informacyjnymi związana jest od 13 lat. Była wydawczynią stron głównych Tvn24.pl i Wirtualnej Polski, a od 2017 r. związana jest z Agorą, jako szefowa wydawców strony głównej Gazeta.pl.

 - To naturalne zmiany, wynikające z rozwoju organizacji, jej potrzeb oraz pracowników. Wpłyną one pozytywnie zarówno na naszą markę, zespół i pozwolą jeszcze bardziej skupiać się na osiąganiu założonych wcześniej celów - tłumaczy Agnieszka Siuzdak, dyrektorka pionu Gazeta.pl.

W październiku br. część informacyjno-publicystyczna portalu Gazeta.pl zanotowała 7,68 mln użytkowników. Natomiast cała Grupa Gazeta.pl miała 17,92 mln odwiedzających i 61,8 proc. zasięgu (wg badania Mediapanel).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bartosz Raj szefem strony głównej Gazeta.pl, Rafał Madajczak dyrektorem rozwoju

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wujek
To w ogóle wstyd wypuszczać takie rzeczy PRowo i się chwalić jak rynek wie jak to tam jest. No tak. Ale Pani od PRu nie ma. Sprzedawcy z kontaktami no już nie ma ich. Perfo zamknięte. Ecomm nie istnieje.
14 1
odpowiedź
User
Gutek
Parodia kabaretu. Same gwiazdy internetu !
10 1
odpowiedź
User
Adrian
Madajczak rozwinie specjalizację z fake newsów - z tego jest znany i z tego jest dumny.
16 1
odpowiedź