SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartosz Raj szefem strony głównej Gazeta.pl, Rafał Madajczak dyrektorem rozwoju

Z początkiem grudnia br. Bartosz Raj został dyrektorem strony głównej i serwisów informacyjnych portalu Gazeta.pl (Agora). Z kolei Rafał Madajczak objął stanowisko dyrektora rozwoju marki portalu. Oprócz tego w zespole portalu nastąpiły czasowe zmiany, w ramach których obowiązki dyrektora zarządzającego Gazeta.pl przejął Mateusz Aleksandrowicz, a dyrektora programowego portalu - Karolina Deling.

Bartosz Raj jest teraz odpowiedzialny za wynik biznesowy strony głównej i serwisów informacyjnych Gazeta.pl, a także zwiększenie ich przychodów i wyników oglądalności oraz uatrakcyjnienie powierzchni oferowanych reklamodawcom. W nowej roli ma blisko współpracował m.in. z działami sprzedaży, technologii, wideo i rozwoju marki Gazeta.pl.

Od stycznia 2020 roku Raj był zastępcą dyrektora strony głównej Gazeta.pl - zarządzał tą witryną i stronami newsowymi portalu, a także odpowiadał za ich wyniki finansowe. Pracę w Agorze zaczynał jako dziennikarz i wydawca w „Gazecie Wyborczej" oraz „Metrze", potem przez wiele lat był redaktorem naczelnym Sport.pl. Od 2018 r. pracuje w Gazeta.pl.  

Dyrektorem rozwoju marki Rafał Madajczak

Dyrektorem rozwoju marki Gazeta.pl jest teraz Rafał Madajczak, dotychczasowy dyrektor kreatywny portalu. Połączy on swoje poprzednie obowiązki z nowymi i zastąpi na stanowisku szef rozwoju marki Gazeta.pl Marzenę Szkolak, która zakończyła współpracę z portalem. Madajczak to twórca serwisu ASZdziennik.pl, poprzednio był dyrektorem kreatywnym w Grupie naTemat. Z Grupą pożegnał się w grudniu ub. r., z Gazeta związany jest od marca br.

Dodatkowo, w związku z czasową, planowaną nieobecnością Marcina Gadzińskiego, dyrektora zarządzającego Gazeta.pl jego rolę przejmie Mateusz Aleksandrowicz.  

Jako zastępca dyrektora zarządzającego Gazeta.pl będzie koordynował pracę biznesów kontentowych portalu - strony głównej, Wideo, Sport, Moto, Lifestyle. Nadal będzie odpowiadał biznesowo za serwis Sport.pl.

Mateusz Aleksandrowicz w Agorze pracuje od 2014 r. Zaczynał jako szef rozwoju serwisu Sport.pl. W latach 2018-2020 pełnił rolę dyrektora strony głównej Gazeta.pl. Jeszcze wcześniej był związany z Grupą Polskapresse.

Dyrektorem programowym Karolina Deling

Obejmująca obowiązki dyrektora programowego portalu Karolina Deling będzie koordynować politykę programową portalu. Pokieruje, jak dotychczas, zespołem wydawców strony głównej, a dodatkowo zajmie się pracą nad nową formułą tego działu i poszerzeniem jego kompetencji.

Deling z portalami informacyjnymi związana jest od 13 lat. Była wydawczynią stron głównych Tvn24.pl i Wirtualnej Polski, a od 2017 r. związana jest z Agorą, jako szefowa wydawców strony głównej Gazeta.pl.

 - To naturalne zmiany, wynikające z rozwoju organizacji, jej potrzeb oraz pracowników. Wpłyną one pozytywnie zarówno na naszą markę, zespół i pozwolą jeszcze bardziej skupiać się na osiąganiu założonych wcześniej celów - tłumaczy Agnieszka Siuzdak, dyrektorka pionu Gazeta.pl.

W październiku br. część informacyjno-publicystyczna portalu Gazeta.pl zanotowała 7,68 mln użytkowników. Natomiast cała Grupa Gazeta.pl miała 17,92 mln odwiedzających i 61,8 proc. zasięgu (wg badania Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: Bartosz Raj szefem strony głównej Gazeta.pl, Rafał Madajczak dyrektorem rozwoju

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wujek
To w ogóle wstyd wypuszczać takie rzeczy PRowo i się chwalić jak rynek wie jak to tam jest. No tak. Ale Pani od PRu nie ma. Sprzedawcy z kontaktami no już nie ma ich. Perfo zamknięte. Ecomm nie istnieje.
odpowiedź
User
Gutek
Parodia kabaretu. Same gwiazdy internetu !
odpowiedź
User
Adrian
Madajczak rozwinie specjalizację z fake newsów - z tego jest znany i z tego jest dumny.
odpowiedź