SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartosz Witak i Rafał Agnieszczak w radzie nadzorczej Abstra

Od początku lipca do rady nadzorczej firmy produkującej treści wideo na YoTube'a Abstra wszedł Bartosz Witak - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W ostatnich latach Witak zarządzał Viacom International Media Networks w regionie Europy Środkowej i Izraela. Kilka miesięcy temu do rady nadzorczej dołączył także przedsiębiorca internetowy Rafał Agnieszczak.

Bartosz Witak i Rafał AgnieszczakArticle

Bartosz Witak w latach 2011-2018 był starszym wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym Viacom International Media Networks , odpowiedzialnym za wszystkie aktywności biznesowe tego koncernu w 16 krajach regionu Europy Środkowej i Izraela. Ostatnio nadzorował wprowadzenie do Polski usługi SVOD Paramount Play, która na początku trafiła do ofert Play Now oraz operatora Toya.

Z Viacom Witak był związany od 2003 roku, kiedy dołączył do firmy jako dyrektor ds. finansowych  i operacyjnych. Cztery lata później awansował na dyrektora finansowego grupy, a po kolejnym roku, po zmianie struktury firmy, do zakresu jego obowiązków należał również nadzór nad działami prawnym, personalnym oraz technologii. Witak sprawował także kontrolę finansową nad międzynarodowymi projektami. Później jako wiceprezes ds. działalności biznesowej odpowiedzialny był za rozwój biznesu VIMN w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

Rafał Agnieszczak to jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców internetowych w Polsce, prowadzący kilka podmiotów w branży logistycznej, reklamowej, rozrywkowej i finansowej (m;in. Fotka.pl, Społeczności.pl).

"Potrzebne odmienne know-how"

Do rady nadzorczej Abstra oprócz Bartosza Witaka i Rafała Agnieszczaka należy również Maciej Wandzel.

Celami nadrzędnymi Abstra są permanentny rozwój i chęć maksymalnego poszerzania naszych kompetencji. Świetnie czujemy się na YouTube i przymierzamy się do zwiększenia naszej obecności na innych platformach. Do osiągnięcia tego celu przyda nam się doświadczenie osób z nieco odmiennym know-how od nas. Bartosz Witak kierował 16 oddziałami jednego z największych koncernów telewizyjnych na świecie, a Rafał Agnieszczak już od kilkunastu lat święci biznesowe triumfy w polskim Internecie. Suma ich doświadczeń umożliwi nam zyskanie odmiennej perspektywy, która będzie kluczowa dla rozwoju naszego biznesu – powiedział Maciej Szwarc, od czerwca prezes Abstra.

Rosną przychody i strata Abstra

Firma Abstra według dokumentów złożonych w KRS osiągnęła w 2018 roku 7,95 mln zł przychodów sprzedażowych netto i 2,26 mln zł straty netto, wobec 2,99 mln przychodów i 1,77 mln zł straty netto rok wcześniej.

Przychody sprzedażowe z własnych kanałów youtube’owych, z których najpopularniejszych to Abstrachuje.tv, w ub.r. wyniosły 6,46 mln zł, wobec 2,86 mln zł rok wcześniej.

Koszty operacyjne Abstra zwiększyły się z 4,47 mln zł w 2017 roku do 10,71 mln zł w ub.r. Ich zdecydowana większość idzie na dwa cele: usługi obce oraz wynagrodzenia. Te pierwsze wydatki wzrosły w skali roku z 1,16 do 4,72 mln zł, a te drugie z 2,61 do 4,55 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bartosz Witak i Rafał Agnieszczak w radzie nadzorczej Abstra

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Wprowadzanie kolejnych nawigatorów i kapitanów na tonący pokład to lekko idiotyczny pomysł.

1. Kosztowne budowanie nowych kanałów napędzając je widzami starych -> ci sami widzowie, rynek to widzi i nie kupi. Widać to po ostatnim desperackim pomyśle Szkoły Youtuberów - teraz tak kanały chcecie pozyskiwać.
2. CCC - Cena czyni cuda. Jeśli korytarzowe spekulacje są prawdziwe to taka strategia sprzedażowa nikogo daleko nie zaprowadzi.
3. Inwestycja w esport - drużyna w Polsce to strzał w kolano. Esport jest mocny, globalnie. Polska to patologia i dziura bez dna.
4. Przespanie konsolidacji rynku. Połączenie Lifetube i Talentmedia sprawia, że nakrywają Abstra czapką.
odpowiedź
User
Strata
Mozna produkowac zatem wiecej strat
odpowiedź
User
Jenny
może ktoś głośno powie to, co wie cały rynek. Abstra dumpinguje ceny akcji aby deal mieć za wszelka cene, a nie po to aby nim zarobić. Przy takiej obstawie managerami mozecie byc spokojni, ze w kolejnym sprawozdaniu minus bedzie jeszcze wiekszy,. Mieli bar sushi, mieli dyskoteke, mieli firme ubraniowa. Wszystko padło, a co jeszcze nie padło szoruje po dnie i pewnie skonczy jak "Bal".
odpowiedź