SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bauer Media Group zawiesza wydania papierowe "niektórych czasopism" i zwalnia 140 pracowników w Australii

Wydawnictwo Bauer Media Group poinformowało, że zawiesza druk "niektórych czasopism" w Australii. Nieoficjalnie wiadomo, że będzie to "Harper's Bazaar", "Australian Women's Weekly" i dwa tytuły plotkarskie. Firma zwolni też 140 pracowników.

Article

Z powodu pandemii koronawirusa i obcięcia budżetów reklamowych Bauer Media Group wstrzymało wydania papierowe "niektórych tytułów" i zwolni 140 pracowników w Australii. Niemiecki gigant medialny nie chciał powiedzieć, które czasopisma nie ukażą się w druku, ale przyznał, że niektóre z nich mogą już nie powrócić na rynek. Jak dowiedział się "The Guardian", chodzi o magazyny modowe "Harper's Bazaar" i "Elle" oraz tygodniki plotkarskie "OK!" i "NW".

"Wersje cyfrowe pism będą nadal się ukazywały, a decyzja o wznowieniu publikacji zostanie podjęta, gdy poprawi się sytuacja na rynku" - podał Bauer w oświadczeniu. Firma w ramach restrukturyzacji zwolniła już 70 pracowników i za chwilę zwolni następnych 70 osób.

- To niespotykane czasy. Kryzys związany z Covid-19 i surowe obostrzenia, które mają zahamować rozprzestrzenianie się wirusa, mają ogromny wpływ na australijską gospodarkę i działające w niej firmy. Doprowadziło to do gwałtownego spadku przychodów z reklam w Australii i musieliśmy odpowiednio zmienić naszą organizację - powiedział Brendon Hill, australijski dyrektor generalny Bauer Media. Niemiecki koncern miał w Australii przychody z reklam w wysokości około 800 tys. dolarów tygodniowo.

Wcześniej firma poinformowała, że odwołuje galę rozdania nagród dla branży telewizyjnej Logies TV Week, która miało się odbyć 28 czerwca br. Jak poinformowała wydawca Bauer Media Group, Fiona Connolly, wydarzenie odbędzie się w przyszłym roku.

Mimo trudnej sytuacji niemiecki koncern medialny nie rezygnuje jednak z przejęcia w Australii magazynów wydawnictwa Pacific Seven West Media. Ma być ono sfinalizowane już 1 maja br. Chodzi o takie tytuły, jak "Better Homes & Gardens", "New Idea" i "Marie Claire".

W Polsce Bauer zamyka 34 tytuły

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Wydawnictwo Bauer w poniedziałek ogłosiło zamknięcie w sumie 34 tytułów prasowych w Polsce, a wypowiedzenie otrzymało 27 pracowników. Firma pożegna się też z dziennikarzami "CD Action" i "PC Format".

Z rynku znikną: „Barwy Życia”, „Historie o Duchach”, „Kalejdoskop Losów”, „Sekrety i Namiętności”, „Śledztwo”, „Szczypta Magii”, „Życie i Nadzieja” oraz wydania specjalne czasopism: "Świat Wiedzy", "Z Życia Wzięte", "Sukcesy i Porażki", "Chwila dla Ciebie", "100 Rad" i innych mniejszych (na przykład "Śledztwo").

- Pożegnaliśmy się dzisiaj z 27 osobami, które otrzymały nie tylko należne im z powodu likwidacji stanowiska odprawy, ale także specjalny, przygotowany wspólnie z firmą Bigram pakiet wspierająco-pomocowy, która zapewni pracownikom indywidualne, dopasowane do ich potrzeb, programy wsparcia - zapewniało nas Wydawnictwo Bauer.

Pracownicy "CD-Action" i „PC Format” również mieli otrzymać wypowiedzenia. Dziennikarze tego tytułu zaznaczają, że na razie "nie wiedzą, co z przyszłością CD-Action". Z kolei firma stwierdziła, że nie podjął jeszcze decyzji o zamknięciu tych pism. - Dziennikarze mają okres wymówienia, podczas którego pracować będą nad kolejnymi wydaniami. Decyzja o dalszych losach tych tytułów zostanie podjęta w dalszych miesiącach - podkreślała spółka w komentarzu dla naszego portalu.

Koniec działalności w Nowej Zelandii

Na początku kwietnia Bauer Media Group poinformowała, że kończy swoją działalność wydawniczą w Nowej Zelandii. Firma uzasadnia swoją decyzję kryzysem związanym z koronawirusem.

Posunięcie to spowodowało utratę około 300 miejsc pracy i zamknięcie tytułów, takich jak "Women's Weekly", "Food Magazine", "Good Health & Wellbeing Magazine", "Home", "Listener" czy "Metro". - To cios dla naszych oddanych i utalentowanych dziennikarzy, którzy niestrudzenie pracowali, aby informować i bawić Nowozelandczyków, za pośrednictwem najpopularniejszych i najczęściej czytanych czasopisma w kraju - powiedział Brendon Hill w oświadczeniu, które Bauer zamieścił na stronie internetowej.

Od końca marca czasopisma w Nowej Zelandii nie ukazują się pod zarządzeniu premier rządu Jacindy Ardern o zamknięciu wszystkich sklepów poza supermarketami i aptekami. - Rozumiemy decyzję rządu Nowej Zelandii, ale ta decyzja postawiła naszą działalność w trudnej sytuacji. Nasze czasopisma są zależne od przychodów z reklam i jest mało prawdopodobne, aby popyt kiedykolwiek powrócił do poziomów sprzed kryzysu - podkreślił prezes Bauer Media Group. Jak dodał Brendon Hill, firma szuka nabywców swoich tytułów, ale na razie nie udało jej się ich znaleźć.

Bauer Media to międzynarodowy koncern wydawniczy z siedzibą w Niemczech, który jest właścicielem ponad 600 czasopism, 400 portali i ponad 100 stacji radiowych i telewizyjnych. 85 proc. akcji należy Yvonne Bauer.

Dołącz do dyskusji: Bauer Media Group zawiesza wydania papierowe "niektórych czasopism" i zwalnia 140 pracowników w Australii

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Patryk
Nie rozumiem czemu nie przechodzą do digitalu. Jest marka, jest grupa czytelników, są reklamodawcy, można obniżyć koszty i ... wydawać.
Na początek pdf wystarczy.
odpowiedź