SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bauer nie przejmie Interii

Niemiecki koncern medialny Bauer w okresie najbliższych 12 miesięcy nie zamierza zwiększać udziału w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki.

Poinformowała Interia.pl w komunikacie w weekend.

W wyniku wezwania na akcje właściciela Radia RFM FM, spółki Broker FM, koncern Bauer Media stał się - obejmując akcje dające prawo do 90,6% głosów na WZ Brokera - podmiotem dominującym wobec tej spółki. Z kolei Broker posiada 27,85% kapitału zakładowego Interia.pl, dających prawo do 40,92% głosów na walnym zgromadzeniu.

Jednak spółka zależna Brokera FM - czyli Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o. ustanowiła blokadę na 380.000 akcji imiennych, uprzywilejowanych spółki Interia.pl i ustanowieniu na tych akcjach, na rzecz BRE Banku, prawa użycia (obejmującego także prawo głosu). W ten sposób Broker ma jedynie prawo do 32,98% w ogólnej liczbie głosów w spółce Interia.pl.

Przekroczenie 33% głosów na WZ spółki zobowiązuje do ogłoszenia wezwania na jej akcje. Dzięki ustanowieniu na części akcji Interii prawa użycia na rzecz BRE Banku Bauer nie przekroczył 33% głosów na WZ Interii.

"W okresie 12 miesięcy od dnia złożenia niniejszego zawiadomienia spółka [Bauer Media Invest GmbH - przyp. ISB] nie zamierza zwiększać swojego udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Interia.pl" - czytamy w komunikacie Interii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bauer nie przejmie Interii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl