SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Droższe magazyny telewizyjne i poradnikowe. Bauer podnosi ceny

Wydawnictwo Bauer w związku z podwyżkami cen papieru i energii zdecydowało się podnieść ceny egzemplarzowe magazynów telewizyjnych i poradnikowych - dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl. W przyszłości nie wyklucza zwiększenia cen tytułów z pozostałych segmentów.

"Tele Tydzień" podrożał o 20 gr, a "Naj" - o 10 grArticle

Wojna, pandemia, inflacja, rosnące ceny energii, a co za tym idzie – papieru - to wszystko sprawia, że wydawcy decydują się na podwyższanie cen drukowanych tytułów.

Jak się dowiadujemy, w ostatnim czasie podobne kroki podjęło Wydawnictwo Bauer. - Reagujemy na bieżąco na sytuację na rynku cen papieru i energii podejmujemy adekwatne decyzje - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski, dyrektor public relations Bauera. - Na razie podwyższamy ceny magazynów telewizyjnych i poradnikowych, ale sytuacja jest dynamiczna i nie wykluczamy podobnych działań w przyszłości w odniesieniu do pozostałych segmentów – zastrzega.

Przykładowo najnowsze wydanie „Tele Tygodnia” kosztuje 2,69 zł (wcześniej było to 2,49 zł, a do końca ub.r. - 2,29 zł). Cena egzemplarzowa ostatniej „Przyjaciółki” to 2,69 zł (przedostatni numer kosztował 2,59 zł, a wcześniejsze – 2,49 zł), „Naj” - 2,59 zł (poprzednie wydanie kosztowało 2,49 zł, wcześniejsze 2,39 zł, a w ub.r. - 1,99 zł).

Inne wydawnictwa nie informują o ewentualnych podwyżkach, choć również ich nie wykluczają. - Stale obserwujemy rynek, ceny oraz reakcję konsumentów. Mamy świadomość rosnących cen produkcji magazynów papierowych. Na podstawie obserwacji i analiz podejmiemy decyzje co do konkretnych produktów - informuje Wirtualnemedia.pl Nina Żwirko, internal & external communication specialist z Burda Media Polska.

Zdrożała część dzienników i tygodników

Na przełomie ub. i br. podrożała spora grupa tytułów prasowych. Od początku stycznia cena „Gazety Wyborczej” we wtorki, środy i czwartki dziennik wzrosła 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł (od kwietnia znów podniesiono cenę wydania piątkowego, a także sobotniego). Natomiast „Puls Biznesu” podrożał o 50 groszy do 8 zł.

Wzrosły też ceny 13 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press oraz tygodników "Newsweek Polska", "Do Rzeczy", "Polityka" i "Sieci".

W marcu podrożał „Tygodnik Powszechny”. Wydawca wprost tłumaczył, że po ataku Rosji na Ukrainę „kryzys przeżywa także rynek produkcji papieru. Poza ograniczoną dostępnością problemem są kilkudziesięcioprocentowe »dopłaty energetyczne« do jego cen”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z początkiem grudnia 2021 roku wzrosły ceny egzemplarzowe dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Wydająca je spółka Gremi Media uzasadniła to m.in. skokową podwyżką cen papieru. W październiku podwyższono cenę „Dziennika Gazety Prawnej”.

Dołącz do dyskusji: Droższe magazyny telewizyjne i poradnikowe. Bauer podnosi ceny

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Magda
Przecież wiadomo kogo to jest wina.No wiecie już kogo ? Oczywiście ,że za wszystko co się dzieje w kraju i na świecie odpowiada tylko jedna osoba na świecie.Ta osobą jest przecież Donald Tusk.Uwaga sarkazm.
odpowiedź
User
Paweł
Przecież wiadomo kogo to jest wina.No wiecie już kogo ? Oczywiście ,że za wszystko co się dzieje w kraju i na świecie odpowiada tylko jedna osoba na świecie.Ta osobą jest przecież Donald Tusk.Uwaga sarkazm.
To oczywiste, przecież to Kaczyński był królem Europy i to on odpowiada za wszystko
odpowiedź
User
Magda i Paweł
Wy tak lubicie o niczym?
odpowiedź