SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bauer pozywa Edipresse

Sukces ma wielu rodziców - nieuczciwa konkurencja

W związku z ukazaniem się na rynku kwartalnika "Mama i dziecko" wydanego przez Edipresse Polska S.A. Wydawnictwo Bauer, wydawca miesięcznika "Magazyn dla rodziców. Mama i dziecko", zaprotestowało przeciw kolejnemu sprzecznego z zasadami uczciwej konkurencji zachowaniu Edipresse Polska.

Wydawnictwo Bauer wydaje miesięcznik "Magazyn dla rodziców. Mama i dziecko". Tytuł ten początkowo ukazał się jako wydanie specjalne czerwcowego numeru miesięcznika "Tina", a następnie, od września 2002, jako samodzielne czasopismo.

"Wydanie kwartalnika "Mama i dziecko" niesie ze sobą niebezpieczeństwo konfuzji wśród czytelników i reklamodawców. Posługiwanie się przez Edipresse podobnym tytułem umożliwi mu skorzystanie z renomy czasopisma wydawanego przez Wydawnictwo Bauer. Zachodzi podejrzenie, że Edipresse zamierza pozyskać czytelników w oparciu o renomę ukazującego się już czasopisma. Świadczy o tym także fakt, że "Magazyn dla rodziców. Mama i dziecko" w krótkim czasie zdobył mocną pozycję na polskim rynku wydawniczym, a jego średnia sprzedaż w tym roku przekracza 92.000 egzemplarzy (dane Wydawcy).

Wydając kwartalnik pod tytułem "Mama dziecko" Edipresse zdobędzie w ten sposób uprzywilejowaną, wypracowaną nie przez siebie, lecz przez Wydawnictwo Bauer pozycję"  - informuje nadawca. 

W związku z powyższym Wydawnictwo Bauer zwróciło się do Sądu Okręgowego w Warszawie z wnioskiem o wydanie zakazu wydawania przez Edipresse S.A. kwartalnika pod tytułem "Mama i dziecko".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bauer pozywa Edipresse

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl