SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bayer ma zgodę chińskich regulatorów na pakowanie insuliny Biotonu w ChRL

Bayer Healthcare Company (BHC), spółka z którą Bioton zawarł umowy dostawy i dystrybucji insuliny na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej otrzymała zgodę regulacyjną na pakowanie na terenie Chin ostatniego typu insuliny (M30) produkowanej przez Bioton, poinformowała spółka w komunikacie. Sprzedaż insuliny ma rozpocząć się we wrześniu.

"Uzyskanie zgód regulacyjnych na pakowanie jest kolejnym krokiem w spełnianiu przez BHC warunków zawieszających wskazanych w umowie niezbędnych do rozpoczęcia w Chinach sprzedaży insuliny produkowanej przez spółkę" - podano w komunikacie.

W związku ze spełnieniem tego warunku BHC będzie zobowiązane do zapłaty drugiej raty wynagrodzenia z tytułu udzielenia wyłącznej licencji i wyłącznych praw do komercjalizacji insuliny spółki Chinach.

Łączna płatność z tego tytułu ma wynieść 31 mln euro, w tym w ramach drugiej transzy wynagrodzenia Bioton otrzyma 10,85 mln euro. Dotychczas Bayer dokonał płatności pierwszej raty.

"Jednocześnie spółka oraz BHC wspólnie opracowują szczegółową strategię rozpoczęcia sprzedaży insuliny, planowaną na wrzesień 2010 r" - podano także.

Zgodnie z umową zawartą przez spółki w lipcu 2009 roku Bayer nabył wyłączne prawa do dystrybucji w Chinach insuliny produkowanej przez Bioton pod marką SciLin przez najbliższe 15 lat.

Wówczas spółka podała, że wysokość przychodów w całym okresie jej trwania powinna wynieść od 1,548 do 2,005 mld dolarów.

Narastająco w I-IV kw. 2009 roku Bioton miał 519,48 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 223,03 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 288,05 mln zł wobec 293,52 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bayer ma zgodę chińskich regulatorów na pakowanie insuliny Biotonu w ChRL

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl