SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BBC nadaje pierwszą transmisję live za pomocą sieci 5G

Stacja BBC przeprowadziła pierwszą w swojej historii telewizyjną relację na żywo wykorzystując do tego sieć 5G dostarczoną przez brytyjskiego operatora BT. Szefowie BBC zapowiadają, że w przyszłości nadawca będzie na co dzień korzystał z nowej technologii, bowiem z jednej strony dostarcza ona nowe możliwości, z drugiej pozwala na redukcję kosztów produkcji telewizyjnej.

Article

Pierwsza transmisja live z użyciem sieci 5G pojawiła się w czwartek rano w nadawanym przez BBC programie śniadaniowym BBC Breakfast.

W trakcie wejścia na żywo dziennikarz technologiczny Rory Cellan-Jones opowiadał z Covent Garden o uruchomionej tam pierwszej sieci 5G w Wielkiej Brytanii zbudowanej przez brytyjskiego operatora BT.

Jednocześnie jednak sygnał transmisji był przekazywany do ośrodka BBC w technologii 5G z wykorzystaniem specjalnych modemów zainstalowanych w kamerach.

W późniejszym komunikacie Matthew Postgate, szef technologiczny BBC zapowiedział, że stacja w przyszłości będzie szeroko stosować sieć 5G w emitowanych przez siebie programach.

Zaznaczył, że nadchodząca technologia stwarza nieznane dotąd możliwości, z drugiej zaś umożliwia znaczącą redukcję kosztów przy produkcji niektórych formatów telewizyjnych.

Dołącz do dyskusji: BBC nadaje pierwszą transmisję live za pomocą sieci 5G

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Treangculc
Czyli żegnamy dosyły satelitarne?
odpowiedź
User
Żadna nowość
Przecież aviwesty, liveU i viewpointy od kilku lat używane są w Polsce. Zmieni się tylko pasmo.
odpowiedź
User
AW
Tylko jakiej firmy nadajniki 5G stosuje BT? Czy najgorsze chińskie szpiegowskie g*o, czy sprawdzona technologia Nokii, Ericssona i Samsunga?
odpowiedź