SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BBC rezygnuje z konsumenckiego magazynu Watchdog z powodu oszczędności. Program był nadawany od 40 lat

Stacja BBC przewiduje ograniczenie nadawania konsumenckiego magazynu Watchdog, który był obecny na antenie od 40 lat. Program w znacznie skróconej formie ma być częścią publicystycznego magazynu The One Show. BBC tłumaczy swoją decyzję oszczędnościami w budżecie.

Article

Watchdog to brytyjski program konsumencki, w którym w celu ochrony klientów przedstawia się nieprawidłowości w funkcjonowaniu rozmaitych firm i instytucji w Wielkiej Brytanii oraz w oferowanych przez nie artykułach oraz usługach.

Watchdog pojawił się na antenie BBC w 1980 r., początkowo jako dodatek do serwisów informacyjnych. Od 1985 r. audycja funkcjonuje samodzielnie mając na koncie ponad tysiąc odcinków, z których każdy trwa prawie godzinę.

Watchdog ograniczony i przeniesiony

Jak poinformował dziennik „The Guardian” BBC ma plany związane ze znacznym ograniczeniem nadawania programu Watchdog.

Według źródeł brytyjski nadawca publiczny zamierza zlikwidować Watchdog jako samodzielny program. Zamiast tego audycja ma stać się znacznie krótsza i będzie emitowana od wiosny 2020 r. jako część codziennego magazynu publicystycznego The One Show przygotowywanego przez BBC One.

Widzowie Watchdoga oraz brytyjscy dziennikarze w internecie nie kryli swojego rozczarowania zamiarami BBC. Wielu z nich zwraca uwagę na fakt, że program przez dziesięciolecia dostarczał widzom rzetelnych informacji na temat funkcjonowania brytyjskiego rynku i kryjących się na nim pułapek i w praktyczny sposób pomagał Brytyjczykom w uniknięciu zagrożeń dla ich portfeli.

Oszczędności w BBC

BBC wyjaśnia że ograniczenia związane z nadawaniem Watchdog to część planu restrukturyzacji i oszczędności zapowiedzianych wcześniej przez nadawcę.

Pod koniec stycznia br. BBC zapowiedziała, że w nadchodzących miesiącach zwolni 450 pracowników przygotowujących treści dla BBC News. Brytyjski nadawca publiczny tłumaczy cięcia koniecznością restrukturyzacji oraz oszczędnościami, które do 2024 mają osiągnąć poziom 80 mln funtów.

Oszczędności zaplanowane przez BBC zbiegają się w czasie z zapowiedziami rządu Borisa Johnsona, zgodnie z którymi BBC ma zostać pozbawiona wpływów z obowiązkowego abonamentu i zamiast tego czerpać przychody w modelu subskrypcyjnym.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BBC rezygnuje z konsumenckiego magazynu Watchdog z powodu oszczędności. Program był nadawany od 40 lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl