SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BBC Worldwide uhonorowane nagrodą

BBC Worldwide otrzymało International Business Award za najlepsze osiągnięcia w dziedzinie eksportu

 

International Business Awards przyznawane są przez Trade Partners UK i Nexus Communications (wydawcę Export Times) najlepszym brytyjskim przedsięwzięciom.

 

Organizatorzy przyznając tę nagrodę – symbol najlepszych osiągnięć w dziedzinie eksportu – uzasadniali swój wybór znakomitymi wynikami finansowymi BBC Worldwide i silnym rozwojem firmy, mówili także o stosowaniu przez BBC Worldwide innowacyjnych strategii oraz o tym, że firma utrzymuje niezaprzeczalną pozycją lidera na rynku przez ostatnie trzy lata (które były brane pod uwagę w wyborze laureata nagrody).

 

“Pomimo ciężkiej sytuacji ekonomicznej na świecie, nadal możliwy jest wzrost eksportu. Firma osiągnęła go dzięki wytężonym działaniom marketingowym, strategii wspierającej markę, dobrej jakości produktów i wysoko umotywowanemu zespołowi handlowców. Ta nagroda podkreśla ten sukces”, powiedział Rupert Gavin, szef BBC Worldwide.

 

Baronessa Symons, Minister Handlu Zagranicznego i Inwestycji, wręczając nagrodę Mike’owi Phillips, Dyrektorowi Międzynarodowych Kanałów Telewizyjnych BBC Worldwide, powiedziała: “Ostatnie 12 miesięcy były bardzo trudne dla firm, które zajmują się handlem międzynarodowym. Jednakże wielu brytyjskich eksporterów przetrwało i zdobyło cenne kontrakty. To dzięki sukcesowi całego biznesu i poszczególnych osób zajmujemy dzisiaj piąte miejsce wśród największych eksporterów dóbr i usług na świecie. To wielki hołd dla pracy i wytrwałości tych, którzy konkurują na rynku światowym.”

 

W ciągu ostatnich trzech lat 1999-2002 BBC Worldwide zwiększyło swoje obroty z 514 do 660 milionów GBP, a jego zysk wzrósł z 9 do 26 milionów GBP. W zeszłym roku finansowym, 2001/2002,  BBC Wordlwide przekazało rekordową kwotę 106 milionów GBP na finansowanie telewizji publicznej BBC.

 

Za rozwój i umocnienie swojej pozycji na rynku BBC Worlwide otrzymało w tym roku  nagrodę Królowej Brytyjskiej dla Firmy Roku 2002 (Queen’s Award for Enterprise 2002) w kategorii handlu międzynarodowego.

 

Kluczowym elementem rozwoju firmy było stworzenie tematycznych kanałów BBC, autorskich programów BBC, sprzedaż licencji na programy takie jak The Weakest Link i Top of the Pops na rynki zagraniczne, stworzenie spółek joint venture i partnerskich, znaczny wzrost przychodów i rozwój działalności w kluczowych regionach takich jak USA, Niemcy, Ameryka Łacińska i Kanada.

 

Do sukcesu BBC przyczyniła się także sprzedaż i stale rosnąca popularność uznanych na świecie filmów dokumentalnych The Blue Planet i Walking with Beasts, czy programów dla dzieci takich jak Teletubbies i Tweenies.

 

Oprócz wyników finansowych, o wyborze laureata nagrody za najlepsze osiągnięcia w dziedzinie eksportu decydowały różne aspekty działalności firmy, poczynając od sprzedaży programów do odpowiedzialności korporacyjnej. Każda z firm pretendujących do nagrody musiała udowodnić, że działa zgodnie z zasadami rzetelności zawodowej w takich obszarach jak: relacje z pracownikami, partnerami, klientami i kontrahentami, wpływ na społeczeństwo, relacje z lokalnymi społecznościami (zarówno w kraju jak i zagranicą) jak również wpływ na środowisko.

 

BBC Worldwide Limited to główna spółka prowadząca działalność handlową, której właścicielem jest BBC, Została stworzona w 1994 roku w celu opracowania globalnej strategii rozwoju i sprzedaży produktów BBC obszarach: produkcji telewizyjnej, kanałów (w Polsce dostępne są dwa kanały BBC Prime i BBC World), działalności wydawniczej, sprzedaży licencji, Internetu i serwisów interaktywnych. Zyski wypracowane przez BBC Worldwide Ltd. inwestowane są w telewizję publiczną. Obroty BBC Worldwide w roku finansowym 200/2002 wyniosły 660 milionów funtów brytyjskich z czego 106 milionów przekazano BBC.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BBC Worldwide uhonorowane nagrodą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl