SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwa prawicowe kanały poszerzyły zasięg naziemny

Mieszkańcy Warszawy, Gdańska i okolic, którzy są w zasięgu multipleksu eksperymentalnego BCAST, mogą już oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej publicystyczne prawicowe kanały wPolsce.pl i Telewizję Media Narodowe. We Wrocławiu dodano tylko wPolsce.pl. 

wPolsce.pl ma ID: wPolsce.pl TEST. Zajmuje 62. pozycję (LCN) na liście. TVMN jest z kolei dostępny pod ID: TV Media Narodowe TEST na 55 kanale telewizorów i dekoderów z naziemną telewizją cyfrową. Emisja obu stacji jest prowadzona w standardowej rozdzielczości (540p). W skład multipleksu BCAST, firmy związanej z Cyfrowym Polsatem, wchodzą także: Polsat HD, TV Nowa HD,  Stars TV HD, EWTN HD, TV Okazje HD i TV Republika HD. W związku z nowymi kanałami, z MUX-u usunięto TV kanał TV Regionalna.pl z Lubina. We Wrocławiu zniknął kanał Stars.TV, ale dalej nadaje TV Regionalna.pl. 

Prawicowe kanały stawiają na multipleksy lokalne i eksperymentalne

W kwietniu TVMN prowadziła zbiórkę na nadajnik w Warszawie. Na antenie stacji prezenter Oliver Pochwat zdradził, że koszt nadawania na trzech multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej to 65 tys. zł. Ostatnio prezes TVMN Piotr Barełkowski mówił Wirtualnemedia.pl, że rozpoczęcie nadawania w Warszawie to kwestia najbliższych dni. Tak też się stało. Kanał prowadzi też emisję za pośrednictwem MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki) i MUX-L4 (Wrocław, Świdnica). Telewizję Media Narodowe można też oglądać za pośrednictwem strony internetowej tvmn.pl i kilkudziesięciu mniejszych operatorów.

Związana z braćmi Karnowskimi telewizja wPolsce.pl poza emisją za pośrednictwem operatorów, takich jak Polsat Box/Polsat Box Go, Play/UPC Polska, Vectra, Netia. Przed uruchomieniem nadajnika w Warszawie, wchodziła także w skład MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki) i MUX-L4 (Wrocław, Świdnica).

TV Republika wkrótce na MUX-8? 

Poza TV Trwam (ogólnopolski MUX-1) największym zasięgiem spośród prawicowych nadawców może pochwalić się TV Republika, gdzie przeszli niedawno dziennikarze Telewizji Polskiej – Danuta Holecka, Michał Rachoń, Miłosz Kłeczek, Adrian Klarenbach, Adrian Borecki, Rafał Patyra, Anna Popek, Konrad Wąż, Kamil Trzaska, Jarosław Olechowski.

Stację mogą oglądać abonenci płatnych operatorów, takich jak Polsat Box/Polsat Box Go, Canal+/Canal+ online, Orange, UPC Polska/Play, Vectra, Toya. Stream jest dostępny także na YouTube i stronie internetowej tvrepublika.pl. Stacja wchodzi też w skład: MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L2 (Rybnik), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki), MUX-L4 (Wrocław, Świdnica), MUX-L7 (Lubin, Głogów), multipleksu eksperymentalnego TVS (Katowice), multipleksu eksperymentalnego BCAST (Warszawa, Gdańsk, Wrocław).

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl prezes TV Republika Tomasz Sakiewicz zapowiedział walkę o miejsce w ogólnopolskim MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Czas na złożenie wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji upłynie 20 maja. Konkurs wymaga zgłoszenia nowego kanału, ale później można zmienić jego nazwę. Jeden z kanałów TV Republika na YouTube zmienił nazwę na TV Republika Plus. W opisie jest mowa o nowym kanale. 

Dołącz do dyskusji: Dwa prawicowe kanały poszerzyły zasięg naziemny

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Vi
17 lewicowych kanałów nadaje i tu, i tam, i jeszcze tam. Szeroko.
18 30
odpowiedź
User
darek
brak na MUX L2 rybnik jak zawsze i EWTN POLSKA HD TVMN I WPOLSCEPL
4 12
odpowiedź
User
Vi
17 lewicowych kanałów nadaje i tu, i tam, i jeszcze tam. Szeroko.
11 17
odpowiedź