SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Beata Dróżdż za Grzegorza Tomaszewskiego prezesem wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”, Barbara Skrzypek poza radą nadzorczą

Na stanowisku prezesa firmy Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie” Grzegorz Tomaszewski został zastąpiony przez Beatę Dróżdż. Natomiast członkami rady nadzorczej spółki przestali być Barbara Skrzypek, Katarzyna Lubiak i Jacek Rudziński.

Beata Dróżdż, fot. beatadrozdz.plArticle

O zmianie prezesa Forum poinformowano w zeszłym tygodniu na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”.

- Panu Grzegorzowi Tomaszewskiemu, który przez ostatnie lata pełnił funkcję Prezesa Zarządu FORUM SA, serdecznie dziękujemy za dobrą współpracę i wysiłek włożony w dbałość o dobro spółki. Życzymy Panu wszelkiej pomyślności. Jednocześnie gratulujemy Pani Beacie Dróżdż, nowej Prezes Zarządu FORUM SA - napisano w komunikacie redakcji „GPC”.

Tomaszewski skarżył się Kaczyńskiemu na kłopoty „GPC”

Grzegorz Tomaszewski kierował Forum od jesieni 2012 roku, był jedynym członkiem zarządu firmy.

Sytuacja spółki została nagłośniona na początku ub.r. przy okazji ujawnienia rozmów z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim nagranych przez spowinowaconego z nim Gerarda Birgfellnera. Birgfellner, który przygotowywał dla powiązanej z działaczami PiS spółki Srebrna plan budowy wieżowca na jej działce w centrum Warszawy (kredytować inwestycję miał Bank Pekao SA).

W czasie jednego ze spotkań Tomaszewski, prywatnie kuzyn Kaczyńskiego, mówił mu o dużych kłopotach Forum. - Straciłem płynność w Forum, nie wiem, trzeba będzie gazetę zamykać. Tylko że to jest przed wyborami, kiepsko - powiedział Grzegorz Tomaszewski prezesowi PiS. Dodał, że dzwonił w tej sprawie trzy razy do Michała Krupińskiego, który od połowy 2017 roku jest prezesem Banku Pekao SA.

Kiedy tę rozmowę ujawniła „Gazeta Wyborcza”, Tomasz Sakiewicz zapewnił, że „Gazeta Polska” przynosi zyski, a ujawnienie wypowiedzi Grzegorza Tomaszewskiego to czyn nieuczciwej konkurencji.

Kim jest Beata Dróżdż?

Beata Dróżdż to dyrektor generalna Niezależnego Wydawnictwa Polskiego publikującego „Gazetę Polską”. Jesienią ub.r. została powołana do zarządu spółki Słowo Niezależne, wydawcy Niezalezna.pl i „Nowego Państwa”. Natomiast od połowy 2018 roku była członkiem rady nadzorczej Forum.

Od prawie 10 lat Beata Dróżdż kieruje Klubem „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim. - Jestem organizatorem wielu wydarzeń zarówno o zasięgu lokalnym, jak i ogólnokrajowym, takich jak: zjazdy klubów, koncerty, prelekcje i debaty mające na celu budowanie postaw patriotycznych, poszerzania wiedzy o Polsce teraźniejszej jak i o jej historii - wyliczyła na swojej stronie internetowej. - W ostatnich latach jako asystent społeczny ministra Antoniego Macierewicza, czy posła Grzegorza Wojciechowskiego, jestem Przewodniczącą Stowarzyszenia Nasza Niepodległa - zaznaczyła.

Wiosną ub.r. Beata Dróżdż startowała z listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Była na czwartym miejscu listy w okręgu łódzkim, dostała 22,2 tys. głosów, co nie zapewniło mandatu (zdobyli go w tym okręgu Witold Waszszykowski i Joanna Kopcińska z ponad 100 tys. głosów).

Odejścia z rady nadzorczej Forum

W drugiej połowie lutego z rady nadzorczej Forum odeszli Barbara Skrzypek, Katarzyna Lubiak i Jacek Rudziński. Wszyscy byli członkami rady od połowy 2012 roku.

Barbara Skrzypek to wieloletnia szefowa sekretariatu Prawa i Sprawiedliwości, a Katarzyna Lubiak pracuje w sekretariacie partii. W ostatnich miesiącach media informowały, że Skrzypek przeszła na emeryturę. Z kolei Jacek Rudziński to kierowca Jarosława Kaczyńskiego.

W radzie nadzorczej oprócz Skrzypek, Lubiak i Rudzińskiego nie było innych osób. W Krajowym Rejestrze Sądowym nie zgłoszono na razie żadnych nowych członków.

Forum ze spadkiem wpływów i rentowności, największym udziałowcem Srebrna

W 2018 roku spółka Forum zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,7 proc. do 14,75 mln zł oraz 1,75 mln zł straty netto, wobec 32,3 tys. zł zysku rok wcześniej. W sprawozdaniu zapowiedziała, że liczy na pozyskanie nowych reklamodawców i wpływy z obecności na kongresach gospodarczych.

W elektronicznym KRS nie ma jeszcze raportu finansowego Forum za ub.r. Według danych ZKDP w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 10 284 egz., o 22,2 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast w całym ub.r. zmalała o 13,9 proc. do 13 239.

Według stanu na koniec 2017 roku największym udziałowcem Forum jest spółka Geranium z 44,04 proc. kapitału. Tę drugą spółką kontroluje Srebrna, która ma też bezpośrednio 17,73 proc. udziałów Forum. 12,83 proc. należy do firmy Słowo Niezależne wydającej portal Niezalezna.pl i miesięcznik „Nowe Państwo”, 4,79 proc. do Niezależnego Wydawnictwa Polskiego wydającego „Gazetę Polską”, a 2,63 proc. do Fundacji Niezależne Media.

Wśród udziałowców są też dziennikarze związani z tymi mediami: Tomasz Sakiewicz (6 proc.), Katarzyna Hejke (5,09 proc.), Jan Pospieszalski (0,63 proc.) i Marcin Wolski (0,45 proc.). Inni udziałowcy to m.in. Ryszard Gitis (1,83 proc.) i Roman Rojek (2,51 proc.).

Dołącz do dyskusji: Beata Dróżdż za Grzegorza Tomaszewskiego prezesem wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”, Barbara Skrzypek poza radą nadzorczą

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:D
Pamietacie powiedzonko Jana Tomaszewskiego, co trzeba zrobic, gdy w burdelu interesy nie ida?
odpowiedź
User
4U
to chyba będzie spełniała funkcję syndyka :-)))
Ktoś to jeszcze czyta? Nawet w LOT nie mogą rozdawać bo LOT nie lata :-)
odpowiedź
User
Taedk
Dopuki babka ma emeryture, bende kupował !
odpowiedź