SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Beata Lubecka będzie prowadzić poranne rozmowy w Radiu ZET

Od początku września poranne wywiady polityczne w Radiu ZET będzie prowadziła Beata Lubecka, poprzednio związana z Telewizją Polsat. W rozgłośni zastąpi Konrada Piaseckiego, który odejdzie do TVN24.

Beata LubeckaArticle

- Bardzo cieszę się na naszą współpracę. Styl, który prezentuje Beata, jej profesjonalny warsztat, charyzma, dociekliwość, obiektywizm, a przy tym kultura, z jaką prowadzi najtrudniejsze nawet rozmowy, stawia ją od dawna w czołówce polskiego dziennikarstwa. Beata dobrze zna też antenę Radia ZET, bo gościła na niej w przeszłości niejednokrotnie, co jest dodatkowym atutem - uzasadnia Sławomir Assendi, redaktor naczelny Radia ZET.

„Gość Radia ZET” jest emitowany od poniedziałku do piątku po serwisie informacyjnym o godz. 8:00.

Beata Lubecka poprzednio przez prawie 10 lat była związana z kanałami informacyjnymi Telewizji Polsat. Prowadziła m.in. cykle „Gość Wydarzeń”, „Śniadanie w Polsat News”, „Rozmowy polityczne” i autorski program „Pociąg do polityki”. Była też współprowadzącą „Śniadanie Radia ZET i Polsat News” (było ono emitowane od września 2016 roku do grudnia ub.r.). Wcześniej pracowała jako reporterka Radia ZET i RMF FM.

- Propozycję poprowadzenia programu „Gość Radia ZET” traktuję jako wyróżnienie i wyzwanie. Po pierwsze ze względu na pamięć Andrzeja Woyciechowskiego. Po drugie dlatego, że jego kolejni gospodarze jak Monika Olejnik czy Konrad Piasecki to wybitni dziennikarze, których dorobek cenię i szanuję. Blisko 10 lat pracy w Polsat News to bardzo ważna część mojego zawodowego życia. I z tego miejsca dziękuję kierownictwu stacji i całemu zespołowi za tę niepowtarzalną dekadę i życzę kolejnych tak udanych dziesiątek. Dla mnie przyszedł czas na zmiany i mówię - do usłyszenia - zapowiada Beata Lubecka.

Z Radia ZET do TVN24 odchodzi Konrad Piasecki

Z początkiem przerwy wakacyjnej z Radiem ZET rozstanie się Konrad Piasecki, który gospodarzem porannych wywiadów politycznych jest w stacji od września 2016 roku. Piasecki na stałe przejdzie do TVN24, gdzie zastąpi Bogdana Rymanowskiego.

Odejście Konrada Piaseckiego jest kolosalną stratą dla Radia ZET, przy czym prowadzenie rozmów w tej rozgłośni daje bardzo prestiżową pozycję, więc na pewno kierownictwo kogoś znajdzie. Ale z drugiej strony nowy właściciel Czech Media Invest ma teraz czysty grunt i na tym gruncie może zbudować nowe radio, bardziej pasujące do jego koncepcji - komentowali dla portalu Wirtualnemedia.pl Tomasz Machała, Bartosz Węglarczyk i Jerzy Sosnowski.

Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. Radio ZET miało 12,4 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 13 proc. rok wcześniej. Niebawem stacja będzie mieć nowego właściciela - koncern Lagardère porozumiał się co do sprzedaży za 73 mln euro firmie Czech Media Invest swoich aktywów w Polsce (oprócz Radia ZET obejmujących Antyradio, Meloradio i Chillizet), Czechach, Rumunii i na Słowacji. Czech Media Invest złożył już w UOKiK-u wniosek o zgodę na to kupno (akceptacja regulatora wydaje się formalnością, bo spółka nie działała dotychczas w Polsce).

Zmiany w Polsat News

Beata Lubecka to kolejny dziennikarz rozstający się z Polsat News. W marcu stacji odszedł Marek Kacprzak, zaczął prowadzić programy „Tłit” i „Money” w Wirtualnej Polsce. Wiosną Polsat News zakończył półtoraroczną współpracę z Kamilem Durczokiem, który prowadził w stacji cotygodniowy program publicystyczny. Natomiast miesiąc temu z Telewizją Polsat pożegnali się Beata Grabarczyk, Marcin Cholewiński, Roman Kukielak, Radosław Kietliński i Jerzy Sikora.

Dołącz do dyskusji: Beata Lubecka będzie prowadzić poranne rozmowy w Radiu ZET

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WAlter
Boże jaki debilny wybór.

Czy tam ktoś myśli?
odpowiedź
User
Ania
Super, bardzo ją lubię
odpowiedź
User
AgresywnaBaba
Co za dramat..
odpowiedź