SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Beata Lubecka będzie prowadzić poranne rozmowy w Radiu ZET

Od początku września poranne wywiady polityczne w Radiu ZET będzie prowadziła Beata Lubecka, poprzednio związana z Telewizją Polsat. W rozgłośni zastąpi Konrada Piaseckiego, który odejdzie do TVN24.

Beata Lubecka Article

- Bardzo cieszę się na naszą współpracę. Styl, który prezentuje Beata, jej profesjonalny warsztat, charyzma, dociekliwość, obiektywizm, a przy tym kultura, z jaką prowadzi najtrudniejsze nawet rozmowy, stawia ją od dawna w czołówce polskiego dziennikarstwa. Beata dobrze zna też antenę Radia ZET, bo gościła na niej w przeszłości niejednokrotnie, co jest dodatkowym atutem - uzasadnia Sławomir Assendi, redaktor naczelny Radia ZET.

„Gość Radia ZET” jest emitowany od poniedziałku do piątku po serwisie informacyjnym o godz. 8:00.

Beata Lubecka poprzednio przez prawie 10 lat była związana z kanałami informacyjnymi Telewizji Polsat. Prowadziła m.in. cykle „Gość Wydarzeń”, „Śniadanie w Polsat News”, „Rozmowy polityczne” i autorski program „Pociąg do polityki”. Była też współprowadzącą „Śniadanie Radia ZET i Polsat News” (było ono emitowane od września 2016 roku do grudnia ub.r.). Wcześniej pracowała jako reporterka Radia ZET i RMF FM.

- Propozycję poprowadzenia programu „Gość Radia ZET” traktuję jako wyróżnienie i wyzwanie. Po pierwsze ze względu na pamięć Andrzeja Woyciechowskiego. Po drugie dlatego, że jego kolejni gospodarze jak Monika Olejnik czy Konrad Piasecki to wybitni dziennikarze, których dorobek cenię i szanuję. Blisko 10 lat pracy w Polsat News to bardzo ważna część mojego zawodowego życia. I z tego miejsca dziękuję kierownictwu stacji i całemu zespołowi za tę niepowtarzalną dekadę i życzę kolejnych tak udanych dziesiątek. Dla mnie przyszedł czas na zmiany i mówię - do usłyszenia - zapowiada Beata Lubecka.

Z Radia ZET do TVN24 odchodzi Konrad Piasecki

Z początkiem przerwy wakacyjnej z Radiem ZET rozstanie się Konrad Piasecki, który gospodarzem porannych wywiadów politycznych jest w stacji od września 2016 roku. Piasecki na stałe przejdzie do TVN24, gdzie zastąpi Bogdana Rymanowskiego.

Odejście Konrada Piaseckiego jest kolosalną stratą dla Radia ZET, przy czym prowadzenie rozmów w tej rozgłośni daje bardzo prestiżową pozycję, więc na pewno kierownictwo kogoś znajdzie. Ale z drugiej strony nowy właściciel Czech Media Invest ma teraz czysty grunt i na tym gruncie może zbudować nowe radio, bardziej pasujące do jego koncepcji - komentowali dla portalu Wirtualnemedia.pl Tomasz Machała, Bartosz Węglarczyk i Jerzy Sosnowski.

Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. Radio ZET miało 12,4 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 13 proc. rok wcześniej. Niebawem stacja będzie mieć nowego właściciela - koncern Lagardère porozumiał się co do sprzedaży za 73 mln euro firmie Czech Media Invest swoich aktywów w Polsce (oprócz Radia ZET obejmujących Antyradio, Meloradio i Chillizet), Czechach, Rumunii i na Słowacji. Czech Media Invest złożył już w UOKiK-u wniosek o zgodę na to kupno (akceptacja regulatora wydaje się formalnością, bo spółka nie działała dotychczas w Polsce).

Zmiany w Polsat News

Beata Lubecka to kolejny dziennikarz rozstający się z Polsat News. W marcu stacji odszedł Marek Kacprzak, zaczął prowadzić programy „Tłit” i „Money” w Wirtualnej Polsce. Wiosną Polsat News zakończył półtoraroczną współpracę z Kamilem Durczokiem, który prowadził w stacji cotygodniowy program publicystyczny. Natomiast miesiąc temu z Telewizją Polsat pożegnali się Beata Grabarczyk, Marcin Cholewiński, Roman Kukielak, Radosław Kietliński i Jerzy Sikora.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Beata Lubecka będzie prowadzić poranne rozmowy w Radiu ZET

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WAlter
Boże jaki debilny wybór.

Czy tam ktoś myśli?
52 54
odpowiedź
User
Ania
Super, bardzo ją lubię
47 52
odpowiedź
User
AgresywnaBaba
Co za dramat..
42 40
odpowiedź
User
Luba
Lubecka? Nie jest to gwiazda, jednak myślałem, że będzie to ktoś z większym nazwiskiem.
61 31
odpowiedź
User
Przeciek
To zasłona dymna. Prawda jest taka, że Piaseckiego zastąpi Kuba Wątły z Superstacji
28 25
odpowiedź