SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Beata Pawlikowska odchodzi z Radia ZET, nie chciała zmian w „Świecie według Blondynki”

Po kilkunastu latach podróżniczka i pisarka Beata Pawlikowska zakończyła w Radiu ZET swój cotygodniowy program „Świat według Blondynki”. Jak tłumaczy, nie zgodziła się na zmiany w audycji zaproponowane przez kierownictwo stacji.

Beata Pawlikowska, fot. Facebook.com/BeataPawlikowskaArticle

W ostatnim okresie pasmo „Świat według Blondynki” było nadawane w Radiu ZET w niedziele w godz. 10-14. Beata Pawlikowska opowiadała w nim o podróżach, różnych kulturach i zwyczajach, gotowaniu, książkach, płytach i filmach, rozmawiała też o tym z zaproszonymi gośćmi.

W niedzielę pod koniec audycji Pawlikowska poinformowała, że było to jej ostatnie wydanie. - Radio ZET zaproponowało mi wprowadzenie zmian, na które nie chciałam się zgodzić. Próbowaliśmy osiągnąć kompromis, który zadowalałby obie strony, ale nie znaleźliśmy takiego kompromisu. W tej sytuacji było tylko jedno, uczciwe rozwiązanie: podziękować sobie wzajemnie za dotychczasową współpracę i ruszyć dalej swoją drogą - uzasadniła zaraz potem na swoim profilu facebookowym. - Dziękuje Radiu ZET za możliwość prowadzenia programu „Świat według Blondynki” przez ponad piętnaście lat - zaznaczyła.

Po ostatniej audycji w Radiu ZET

Opublikowany przez Beata Pawlikowska na 20 marca 2016


„Świat według Blondynki” był emitowany w Radiu ZET od 1999 roku. W sierpniu 2004 roku kierownictwo stacji zdjęło program z ramówki, tłumacząc, że otrzymał złe oceny od słuchaczy. Audycja została przywrócona pod koniec 2005 roku i była nieprzerwanie nadawana do teraz.

Beata Pawlikowska współpracowała z Telewizją Polską (m.in. przy programach „Be-bop-a-lula”, „Zdobywcy”, „Podróże z żartem”, „Zagadkowa blondynka”), radiową Trójką i Jedynką (m.in. przy audycjach „Lista przebojów dla oldboyów”, „Internoc”, „Świat według Beaty Pawlikowskiej”), pisała artykuły do wielu tytułów prasowych. Napisała też wiele książek, głównie o podróżach, zdrowym odżywianiu i psychologii.

Według badania Radio Track, od grudnia ub.r. do lutego br. średni udział Radia ZET w rynku radiowym wynosił 13,6 proc.

Dołącz do dyskusji: Beata Pawlikowska odchodzi z Radia ZET, nie chciała zmian w „Świecie według Blondynki”

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MirekobrażonynaZET
Brawo ! Zabraliście jedną z niewielu autorskich audycji w tym radiu.......
odpowiedź
User
rurku
Najpierw Weiss, teraz ona. Brzydko Zetko, bardzo brzydko.
odpowiedź
User
Beti
Nareszcie!!!!
odpowiedź