SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Beata Tadla zwolniona z Telewizji Polskiej, bo zmienia się koncepcja „Wiadomości”

Beata Tadla nie będzie już prowadzić „Wiadomości” w TVP1. Dziennikarka po ponad trzech latach pracy została w czwartek zwolniona z Telewizji Polskiej.

Beata Tadla, fot. TVP Article

Tadla potwierdziła w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że otrzymała w czwartek rano wypowiedzenie od Mariusza Pilisa, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Miał on zwolnienie dziennikarki uzasadnić „zmianą koncepcji programu”.

- Robiliśmy ten program dla widzów, nie dla polityków. I dlatego recenzje widzów były i pozostaną dla mnie jedyną oceną, jaką biorę pod uwagę. Przez lata tych ocen było mnóstwo - czasem surowe, ale najczęściej ciepłe i konstruktywne. Dziękuję za wszelkie wyrazy sympatii. Dziękuję całemu zespołowi - temu, który właśnie przestał istnieć. Drugiej takiej ekipy nie ma na świecie! - napisała Beata Tadla po południu na swoim profilu facebookowym. - Znikamy bez najmniejszego poczucia klęski. Na naszych nazwiskach niektórzy politycy dokonali publicznej chłosty. Rzekome zło zostało spersonalizowane i usunięte. Klasyka... Chciałabym jeszcze jedno dodać. Nigdy nie usłyszałam żadnego komplementu od polityka. Takowy uznałabym za policzek. A być w tak wybitnym gronie znienawidzonych przez władzę to dla dziennikarza zaszczyt! - podkreśliła. - Moje rozstanie z TVP odbyło się bardzo kulturalnie. Ot, nie pasuję do koncepcji nowych „Wiadomości” - dodała.

Beata Tadla prowadzącą głównego wydania „Wiadomości” TVP1 była od listopada 2012 roku. Ponadto przez pewien czas prowadziła „Kawę czy herbatę?”, była też gospodynią wieczorów wyborczych.

Tadla wcześniej przez 8 lat związana była z Grupą TVN. Początkowo pracowała w TVN Style, potem prowadziła serwisy informacyjne TVN24. W 2007 roku dołączyła do grona prezenterów ”Faktów” TVN. Prowadziła też “Fakty po faktach” i “Fakty po południu” w TVN24. W przeszłości pracowała m.in. w Radiu Plus, Radiu Eska i Super FM.

 

Kochani!To nie jest zły dzień! To jeden z najwspanialszych, jakie przeżywam. Telefon i skrzynka dają mi znać co sekundę...

Posted by Beata Edyta Tadla on 14 stycznia 2016


W poniedziałek z „Wiadomościami” pożegnał się ich szef i główny prowadzący Piotr Kraśko. Programu nie prowadzi też Diana Rudnik, która pozostała jednak w TVP Info. W gronie gospodarzy serwisu TVP1 bez zmian jest tylko Krzysztof Ziemiec, w środę dołączyła do niego Danuta Holecka.

Od początku bieżącego tygodnia redakcją programu kieruje Marzena Paczuska. We wtorek zwolnionych zostało kilku wydawców i reporterów, m.in. Piotr Jaźwiński, Grzegorz Sajór, Jacek Tacik i Elżbieta Byszewska, w środę wypowiedzenia otrzymały reporterki Justyna Dobrosz-Oracz i Milena Kruszniewska. W redakcji pojawili się nowi dziennikarze: Jarosław Olechowski, Klaudiusz Pobudzin, Małgorzata Wiśniewska i Marcin Tulicki.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w grudniu ub.r. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 3,78 mln osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Beata Tadla zwolniona z Telewizji Polskiej, bo zmienia się koncepcja „Wiadomości”

89 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Autorytet Moralny
Miła wiadomość na nowy dzień.
Dziękuję !
odpowiedź
User
Obywatel
Miła wiadomość na nowy dzień.
Dziękuję !


Kolejna smutna wiadomość na nowy dzień.
Z bólem i żalem.

Dziękuje władzom TVP za dodatkowe 30 min. mojego odpoczynku od Telewizji Polskiej każdego dnia.

Dziękuje!
odpowiedź
User
Ekspert
Czas na pisowskie miernoty
odpowiedź
User
Emilia
Pracownicy tvp dziękują . Każdy doskonale wie, jak inni pracownicy patrzyli na Beatę a jak ona, zawsze z góry, patrzyła na nas. Dziś szampany będą strzelać na placu.
odpowiedź
User
wikary
A jaki jest główny, ale KONKRETNY POWÓD tego zwolnienia?
84 53
odpowiedź