SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Beata Tadla zwolniona z Telewizji Polskiej, bo zmienia się koncepcja „Wiadomości”

Beata Tadla nie będzie już prowadzić „Wiadomości” w TVP1. Dziennikarka po ponad trzech latach pracy została w czwartek zwolniona z Telewizji Polskiej.

Beata Tadla, fot. TVP Article

Tadla potwierdziła w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że otrzymała w czwartek rano wypowiedzenie od Mariusza Pilisa, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Miał on zwolnienie dziennikarki uzasadnić „zmianą koncepcji programu”.

- Robiliśmy ten program dla widzów, nie dla polityków. I dlatego recenzje widzów były i pozostaną dla mnie jedyną oceną, jaką biorę pod uwagę. Przez lata tych ocen było mnóstwo - czasem surowe, ale najczęściej ciepłe i konstruktywne. Dziękuję za wszelkie wyrazy sympatii. Dziękuję całemu zespołowi - temu, który właśnie przestał istnieć. Drugiej takiej ekipy nie ma na świecie! - napisała Beata Tadla po południu na swoim profilu facebookowym. - Znikamy bez najmniejszego poczucia klęski. Na naszych nazwiskach niektórzy politycy dokonali publicznej chłosty. Rzekome zło zostało spersonalizowane i usunięte. Klasyka... Chciałabym jeszcze jedno dodać. Nigdy nie usłyszałam żadnego komplementu od polityka. Takowy uznałabym za policzek. A być w tak wybitnym gronie znienawidzonych przez władzę to dla dziennikarza zaszczyt! - podkreśliła. - Moje rozstanie z TVP odbyło się bardzo kulturalnie. Ot, nie pasuję do koncepcji nowych „Wiadomości” - dodała.

Beata Tadla prowadzącą głównego wydania „Wiadomości” TVP1 była od listopada 2012 roku. Ponadto przez pewien czas prowadziła „Kawę czy herbatę?”, była też gospodynią wieczorów wyborczych.

Tadla wcześniej przez 8 lat związana była z Grupą TVN. Początkowo pracowała w TVN Style, potem prowadziła serwisy informacyjne TVN24. W 2007 roku dołączyła do grona prezenterów ”Faktów” TVN. Prowadziła też “Fakty po faktach” i “Fakty po południu” w TVN24. W przeszłości pracowała m.in. w Radiu Plus, Radiu Eska i Super FM.

 

Kochani!To nie jest zły dzień! To jeden z najwspanialszych, jakie przeżywam. Telefon i skrzynka dają mi znać co sekundę...

Posted by Beata Edyta Tadla on 14 stycznia 2016


W poniedziałek z „Wiadomościami” pożegnał się ich szef i główny prowadzący Piotr Kraśko. Programu nie prowadzi też Diana Rudnik, która pozostała jednak w TVP Info. W gronie gospodarzy serwisu TVP1 bez zmian jest tylko Krzysztof Ziemiec, w środę dołączyła do niego Danuta Holecka.

Od początku bieżącego tygodnia redakcją programu kieruje Marzena Paczuska. We wtorek zwolnionych zostało kilku wydawców i reporterów, m.in. Piotr Jaźwiński, Grzegorz Sajór, Jacek Tacik i Elżbieta Byszewska, w środę wypowiedzenia otrzymały reporterki Justyna Dobrosz-Oracz i Milena Kruszniewska. W redakcji pojawili się nowi dziennikarze: Jarosław Olechowski, Klaudiusz Pobudzin, Małgorzata Wiśniewska i Marcin Tulicki.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w grudniu ub.r. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 3,78 mln osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Beata Tadla zwolniona z Telewizji Polskiej, bo zmienia się koncepcja „Wiadomości”

89 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Autorytet Moralny
Miła wiadomość na nowy dzień.
Dziękuję !
odpowiedź
User
Obywatel
Miła wiadomość na nowy dzień.
Dziękuję !


Kolejna smutna wiadomość na nowy dzień.
Z bólem i żalem.

Dziękuje władzom TVP za dodatkowe 30 min. mojego odpoczynku od Telewizji Polskiej każdego dnia.

Dziękuje!
odpowiedź
User
Ekspert
Czas na pisowskie miernoty
odpowiedź
User
Emilia
Pracownicy tvp dziękują . Każdy doskonale wie, jak inni pracownicy patrzyli na Beatę a jak ona, zawsze z góry, patrzyła na nas. Dziś szampany będą strzelać na placu.
odpowiedź
User
wikary
A jaki jest główny, ale KONKRETNY POWÓD tego zwolnienia?
76 45
odpowiedź
User
andrew
A jaki jest główny, ale KONKRETNY POWÓD tego zwolnienia?


Polityczne zaangażowanie w kampanię PO i BPBK.
odpowiedź
User
Showman
Drodzy Państwo, dlaczego tak jest, że twierdzicie tu - w większości, że te osoby są nie do ruszenia? Sam jestem pracownikiem - na wizji - różnych stacji - nie gwiazdą i jakoś nikt nie rozpaczał kiedy mnie zwalniano. Nie było tu również komentowane na WM. Absolutnie nie mam żalu, z tytułu zwolnienia Tadli. To normalny proces. I zalecam się tak nie gorączkować. Rząd Prawa i Sprawiedliwości tez kiedyś się skończy, polecą więc Ci, którzy są obsadzani obecnie. Poza tym jeszcze jedna refleksja Pani Beato, nie można zbudować szczęścia na nieszczęściu kogoś drugiego. Może truizm, ale jakże w tym przypadku aktualny..
odpowiedź
User
Ja_2016
A jaki jest główny, ale KONKRETNY POWÓD tego zwolnienia?


"Bo tak!".
67 25
odpowiedź
User
kamałam
Uff w końcu. Jeszcze kilkoro ludzi zostało do wywalenia i oczyszczenia TVP
93 54
odpowiedź
User
Marek
A pani Rudnik została zwolniona z TVP czy nie?
35 18
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing