SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Będzie kontrola przestrzegania prawa pracy w TVN. „Decyzja pod wpływem doniesień medialnych”

Okręgowa Inspekcja Pracy w Warszawie rozpocznie w przyszłym tygodniu kontrolę w Grupie TVN i sprawdzi, czy wobec pracowników nie było łamane prawo pracy.

Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN Article

Decyzję o rozpoczęciu kontroli Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie podjął w czwartek. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl Maria Kacprzak-Rawa, rzecznik prasowy warszawskiego OIP, przyczyną do tego były doniesienia medialne o łamaniu prawa pracy w Grupie TVN. - W czasie ostatnich kilku lat nie wpływały żadne skargi na pracodawcę TVN - zaznacza Kacprzak-Rawa.

Chodzi o wątek mobbingu i molestowania seksualnego, który dwa tygodnie temu opisał „Wprost”. Tygodnikowi o swoich doświadczeniach z szefem zespołu w jednej z dużych stacji opowiedziała anonimowo jedna z dziennikarek.

- Na kontrolę w przyszłym tygodniu z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie wyruszy dwóch inspektorów pracy, którzy między innymi sprawdzą przestrzeganie prawa pracy przez pracodawcę. Po zakończeniu kontroli, poinformujemy Państwa o jej wynikach - mówi nam Maria Kacprzak-Rawa.

OIP nie podaje, jak będzie wyglądała kontrola. Jednym ze sposobów weryfikacji zarzutów o mobbing i molestowanie jest przeprowadzenie wśród pracowników ankiet. Inspektorzy pracy nie mogą jednak takich wykonać bez zgody pracodawcy. W czwartek Grupa TVN nie odpowiedziała na nasze pytania dotyczące kontroli OIP.

Przypomnijmy, że z końcem ubiegłego tygodnia zarząd Grupy TVN powołał niezależną komisję, która ma na celu zweryfikowanie rozpowszechnianych publicznie twierdzeń, że osoby zatrudnione w TVN mogły być przedmiotem mobbingu lub molestowania w miejscu pracy (więcej na ten temat).

Komisja rozpoczęła pracę w poniedziałek. Stacja nie udziela informacji na temat jej składu. Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć portalowi Wirtualnemedia.pl, w komisji zasiedli pracownicy działów prawnego i HR, a także eksperci zewnętrzni. Komisja ma zakończyć prace w ciągu dwóch tygodni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Będzie kontrola przestrzegania prawa pracy w TVN. „Decyzja pod wpływem doniesień medialnych”

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czyli pożyteczni?
No proszę, czyli "Wyprost" zadziałał w wyższym interesie społecznym. Gdyby nie ta gazeta, borocki o mobbingu, a może i molestingu nic by nie wiedziały.
82 9
odpowiedź
User
ekspert
i tak nic nie znajdą, bo wszystko jest ok poza bajkami WPROST
12 57
odpowiedź
User
anka
Bawi mnie to... inspektorzy wyrusza... gdzie jeszcze wyrusza? I z takich zapowiedzianych kontroli nic nie wynika.
25 20
odpowiedź
User
grupa transparentna
"(-) zarząd Grupy TVN powołał niezależną komisję, która ma na celu zweryfikowanie rozpowszechnianych publicznie twierdzeń, że osoby zatrudnione w TVN mogły być przedmiotem mobbingu lub molestowania w miejscu pracy". Od kogo dana "komisja" jest niezależna? Od zarządu? A "zewnętrzni eksperci" od czego i kto zacz?
51 9
odpowiedź
User
pn
PIP niczego nie udowodni bo jej uprawnienia są znikome a jeśli rozda nawet anonimowe ankiety to może je rozdać tylko pracownikom, czyli nie szarym myszkom na śmieciówkach które mogą być ewentualnie najmocniej mobbowane. Niezależnie od tego Durczok jest osobą skompromitowaną. Zmiana wersji, "zgubiony" laptop...ośmieszają się i ujawniają swoją hipokryzję, dwulicowość i brak morale wszyscy którzy go bronią. Pani Moniko Olejnik, zniszczyła pani swój autorytet w oczach moich i wielu innych. Pan Miecoguw, który opowiadał w pon/wt w Szkle o legaloności posiadania "takich" materiałów - jak panu nie wstyd. TVN powinien zwolnić osoby o takich poglądach, nie tylko Durczoka.
44 12
odpowiedź