SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będzie współpraca PKN Orlen i Grupy Lotos

PKN Orlen i Grupa Lotos na spotkaniu w poniedziałek w Gdańsku rozmawiały o współpracy w zakresie dostaw ropy naftowej do swoich rafinerii oraz w zakresie działalności poszukiwawczo-wydobywczej.

Poinformowały spółki we wspólnym komunikacie.

"Zważywszy na fakt, iż w ostatnich latach pojawiły się nowe okoliczności związane z globalnym bezpieczeństwem dostaw surowców energetycznych, PKN Orlen i Grupa Lotos rozważają możliwość wymiany doświadczeń w ramach dostaw ropy naftowej do swych rafinerii" - czytamy w komunikacie spółek.

Według spółek, miałoby to na celu lepsze wykorzystanie wspólnego potencjału nabywczego w relacjach z obecnymi i potencjalnymi, nowymi dostawcami.

"Starając się o lepsze zabezpieczenie surowcowe, obie korporacje, mając w swych strategiach plany rozwoju działalności poszukiwawczo-wydobywczej ropy naftowej, omawiały sposobności wspólnego udziału w wybranych projektach" - czytamy dalej.

W poniedziałek zarządy wyraziły wolę współpracy w ramach realizacji polityki rządu w sferze bezpieczeństwa energetycznego kraju.

"Kwestie te nabierają szczególnego znaczenia w kontekście przerwy w dostawach ropy naftowej ropociągiem ‘Przyjaźń', jaka miała miejsce w styczniu 2007 roku jak też planów rosyjskich przedsiębiorstw dotyczących przesyłu ropy naftowej za pośrednictwem alternatywnych dróg"- głosi komunikat.

Obie spółki są kontrolowane przez Skarb Państwa, który posiada - pośrednio i bezpośrednio - 58,84% akcji Grupy Lotos oraz 27,52% akcji PKN Orlen.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Będzie współpraca PKN Orlen i Grupy Lotos

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl