SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarz Beniamin Filip zrezygnował z pracy w radiowej Trójce

Dziennikarz radiowej Trójki Beniamin Filip, przygotowujący i czytający serwisy informacyjne, zrezygnował z dalszej pracy w stacji, w geście solidarności z żegnającą się z Polskim Radiem Małgorzatą Spór.

fot. polskie radio Article

O rezygnacji Beniamina Filipa poinformowała we wtorek rano Małgorzata Spór. - Beniamin zapowiadał, że jeśli Ania Z. lub ja nie będziemy mogły wrócić do Trójki, zrezygnuje z pracy i... właśnie tak zrobił. Tłumaczy, że nie mógł inaczej... - napisała na Facebooku.

- Uznałem, że jest to jedyne wyjście i jedyna rzecz, jaką mogę zrobić, aby zamanifestować swój sprzeciw. Wydaje mi się, że wszystkie dotychczasowe kroki, które podejmowali dziennikarze Trójki lub nasz związek zawodowy, niewiele dały. Po prostu, tak w środku czułem, że muszę to zrobić. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć - uzasadnił Beniamin Filip w rozmowie z naTemat.pl.

Małgorzata Spór odchodzi właśnie z Polskiego Radia, ponieważ po drugim trzymiesięcznym oddelegowaniu do działu dokumentacji w Informacyjnej Agencji Radiowej nie zaproponowano jej powrotu do Trójki. Wcześniej przez ponad 15 lat przygotowywała i czytała w tej stacji serwisy informacyjne.

Spór została oddelegowana do IAR w połowie października ub.r. razem z Anną Zaleśną, która w połowie stycznia wróciła do serwisów informacyjnych w Trójce.

Przeciw przesunięciu obu dziennikarek do IAR protestowała spora grupa pracowników stacji - najpierw w internetowej akcji „#kogoniesłychać”, a potem w liście otwartym przekazanym zarządowi Polskiego Radia i kilku instytucjom zewnętrznym. W konsekwencji na początku listopada zwolniono Damiana Kwieka, a na przełomie listopada i grudnia dyscyplinarnie zwolnieni zostali Paweł Sołtys i Wojciech Dorosz z Trójki oraz Marcin Majchrowski z Dwójki, którzy kolejno pełnili funkcję szefa Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów Trzeciego i Drugiego Polskiego.

Beniamin Filip jest związany z Trójką od 11 lat, przygotowuje i prowadzi w stacji serwisy informacyjne. Wcześniej pracował w Polskim Radiu BiS.

W rozmowie z naTemat.pl Filip ocenił, że obecnie trudno jest przygotowywać obiektywne serwisy informacyjne w Trójce, ponieważ są one oparte na materiałach z Informacyjnej Agencji Radiowej. - A IAR często albo omija pewne tematy, albo traktuje je niezwykle lakonicznie. I coraz częściej - mimo naszych starań - wydaje mi się, że ten ostateczny produkt, jaki trafia na antenę Trójki, nie jest taki, jaki być powinien, jaki byłby kiedyś - uważa dziennikarz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarz Beniamin Filip zrezygnował z pracy w radiowej Trójce

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tralalala
Szkoda i życzę powodzenia. Swoją drogą, to atmosfera pracy w PR i TVP jest co raz gorsza, mam nadzieję, że nie długo wróci wszystko do normy.
48 28
odpowiedź
User
Pytanie
PIS to sekta czy mafia?
49 31
odpowiedź
User
nie da się już słuchać nawet serwisu pogody w radiu reżimowym
tam serwują już taką zakłamaną sieczkę jak TV qrwizji pisbolszewickiej
36 26
odpowiedź
User
PISkie Radio Program Czeci
Wkrótce zostanie tam tylko trójka: Metz, Stelmach i Gacek i nowe nabytki pokroju "Fali". Reszta się zwolni lub zostanie zwolniona. Czekam na audycję Misiewicza.
37 27
odpowiedź
User
Krasek
Kraj zatrząsł się w posadach. A co do powrotu do normy to nie będzie go nigdy. Zapamiętajcie sobie głąby.
19 34
odpowiedź