SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Berg Insight: 894 mln użytkowników mobilnej bankowości w 2015 r.

W latach 2009 - 2015 globalna liczba użytkowników mobilnej bankowości i powiązanych z nią usług zwiększy się z 55 do 894 milionów.

Berg Insight: 894 mln użytkowników mobilnej bankowości w 2015 r.

Oznacza to, że liczba ta będzie w tym okresie rosła rocznie średnio o 59,2 proc. - prognozuje firma badawcza Berg Insight.

Największym rynkiem mobilnej bankowości ma być za pięć lat region Azji i Pacyfiku, skąd będzie pochodzić ponad połowa ogółu użytkowników. Mobilna bankowość ma również odegrać kluczową rolę w rozpowszechnianiu usług finansowych w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki.

Tymczasem w Europie i Ameryce Północnej mobilna technologia ma przede wszystkim służyć jako rozszerzenie dla już istniejących banków internetowych. Berg Insight szacuje, że w 2015 roku na naszym kontynencie będzie 115 milionów, a za oceanem 86 milionów użytkowników mobilnej bankowości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Berg Insight: 894 mln użytkowników mobilnej bankowości w 2015 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl