SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bertelsmann i RTL zwolnią tysiąc osób

Niemiecka grupa medialna Bertelsmann i jej spółka zależna RTL planują zlikwidować tysiąc miejsc pracy w swoich biznesach telewizyjnych i prasowych.

fot. Bertelsmann Article

Sama telewizja RTL chce pozbyć się 300 pracowników w siedzibie w Kolonii w ciągu najbliższych trzech lat i planuje to zrobić bez przymusowych zwolnień.

Czytaj też: RTL bez Formuły 1, ale wyścigi mają pozostać niekodowane

Grupa Bertelsmann planuje natomiast zakończyć wydawanie lub sprzedać 23 tytuły wydawane przez Gruner + Jahr. W sumie w grupie zlikwidowanych będzie ok. 700 miejsc pracy – głównie w obszarach administracyjnych. Utrzymane mają zostać główne marki, jak Stern, Geo, Gala, Hauser i Brigitte, które będą zintergowane z RTL News. W listopadzie ub.r. RTL Deutschland i Gruner + Jahr połączyły się.

Według szefów RTL, reorganizacja ma pomóc zaoszczędzić 75 mln euro rocznie. 80 mln euro ma zostać zainwestowane w cyfrową transformację pozostawionych tytułów.

„Biorąc pod uwagę szybko zmieniający się krajobraz medialny i trudne otoczenie makroekonomiczne, dokładnie przeanalizowaliśmy działalność wydawniczą RTL Deutschland w ostatnich miesiącach. Postanowiliśmy skoncentrować się na głównych markach i do 2025 roku zainwestujemy około 80 mln euro w ich przyszły rozwój. Naszym celem jest dalsze wzmacnianie wiodącej pozycji RTL Deutschland i jej znaczenia dziennikarskiego” - powiedział Thomas Rabe, prezes RTL Deutschland i Bertelsmann oraz dyrektor generalny Grupy RTL.

„Połączenie działalności telewizyjnej, streamingowej i wydawniczej RTL Deutschland ma sens. Stworzy to znaczące synergie o wartości około 75 mln euro rocznie w ważnych obszarach, takich jak tworzenie treści, sprzedaż reklam, technologie i dane oraz funkcje korporacyjne. Ścisła integracja naszych marek i programów zapewnia naszym klientom i partnerom zasięg cross-mediowy, umożliwiając dotarcie do prawie każdego niemieckiego gospodarstwa domowego” - dodał Rabe.

Dołącz do dyskusji: Bertelsmann i RTL zwolnią tysiąc osób

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iksiński
Uwielbiam te synergie - ostatnio tak miało być z Discovery i Tme Warner a jest 50 mld USD w plecy
8 1
odpowiedź