SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Serwis Bestcena wraca pod nazwą Beneko Mobile

Sklep internetowy Bestcena, w przeszłości oskarżany przez część klientów o nieuczciwe praktyki, teraz wraca pod marką Beneko Mobile i chce wynajmować sprzęt elektroniczny, głównie smartfony.

Article

Klika lat temu o platformie Bestcena zrobiło się głośno pod koniec 2020 roku za sprawą stosowanych przez nią praktyk. Sklep oferował wynajem urządzeń elektronicznych, przede wszystkim smartfonów, po bardzo atrakcyjnych cenach. Plany na rozwój były ambitne - serwis miał zostać bowiem wirtualnym operatorem komórkowym we współpracy z Play. Później nad tą koncepcją zapadła cisza.

Jednak okazało się, że część klientów narzekała na brak realizacji zamówień mimo wpłacanych środków. W listopadzie 2020 roku Bestcena nagle zamknęła działalność. W filmie wideo Stefan Durina, założyciel i szef Bestceny.pl obiecywał, że użytkownicy otrzymają zwrot wpłaconych pieniędzy, jednak przyznawał, że firma na razie nie ma na to środków.

Przed Bestceną ostrzegał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W skargach do urzędu konsumenci zwracali uwagę, że serwisy Bestcena.pl i Dragonist.pl (także należący do Stefana Durina) mogą stosować niedozwolone zapisy oraz wprowadzać w błąd co do charakteru zawieranej umowy - czyli wynajęcia sprzętu elektronicznego, a nie sprzedaży.

- Uważajmy na podmioty, które wynajmują sprzęt zamiast zawierać z nami umowę jego sprzedaży. UOKiK przeanalizuje regulaminy i zasady działania wymienionych powyżej sklepów internetowych - zapowiadał Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u.

Bestcena to teraz Beneko Mobile

Teraz Bestcena po "rebrandingu" wraca jako Beneko Mobile i chce oferować wynajem sprzętu elektronicznego i MVNO w modelu PaaS (produkt jako usługa - Product as a Service) "przy wsparciu nowego zespołu". Do mediów nowa marka wysłała oświadczenie, w którym czytamy m.in., iż "obecnie, wizja spółki jest znacznie szersza i wychodzi poza pierwotne założenia przyjęte i realizowane przez Bestcenę".

"Dodatkowo trwają prace nad uruchomieniem na polskim rynku wirtualnego operatora telefonii komórkowej jako usługi dodanej. Wyciągając wnioski z przeszłości, dokładamy wszelkich starań, aby komunikacja nowej marki była transparentna dla klientów" informuje w oświadczeniu Beneko Mobile.

Dołącz do dyskusji: Serwis Bestcena wraca pod nazwą Beneko Mobile

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl