SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bezrobocie w Polsce spadło do 9,4 proc., w całej UE - wciąż 9,6 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,4% w lipcu br. wobec 9,6% w poprzednim miesiącu i 8,4% rok wcześniej. W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł 9,6%, tyle samo, co w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 9,1% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w lipcu na poziomie 10,0% czyli tak, jak miesiąc wcześniej i w porównaniu do 9,6% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowała Austria (3,8%) i Holandia (4,4% w czerwcu), a najwyższy Hiszpania (20,3%) oraz Łotwa (20,0% w I kw.).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła w lipcu br. 11,4% wobec 11,6% miesiąc wcześniej. W lipcu 2009 roku stopa ta wyniosła 10,7%.

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie w Polsce spadło do 9,4 proc., w całej UE - wciąż 9,6 proc.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mandaryn
Ciekawe, skąd Eurostat bierze te dane, chyba z sufitu, bo nie słyszałem,aby prowadzili jakieś badania. Statystyka jak w byłym ZSRR.
odpowiedź