SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,2 proc. w maju, w całej UE wyniosło 9,3 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,2% w maju 2011 r., tj. tyle samo, co w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 9,7% rok wcześniej. W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł 9,3% wobec 9,3% w kwietniu i 9,7% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w komunikacie.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w maju na poziomie 9,9%, tj. tyle samo, co w poprzednim miesiącu oraz w porównaniu do 10,2% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowały: Holandia (4,2%) i Austria (4,3%) oraz  Luksemburg (4,5%), a najwyższy Hiszpania (20,9%), Litwa (16,3% w I kw.)  oraz Łotwa (16,2% w I kw.).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec maja 2010 roku 12,2% wobec 12,6% miesiąc wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,2 proc. w maju, w całej UE wyniosło 9,3 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl