SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,6 proc., w całej UE - też 9,6 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,6 proc. w czerwcu br. wobec 9,7 proc. w poprzednim miesiącu i 8,1 proc. rok wcześniej. W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł także 9,6 proc., tyle samo, co w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 9,0 proc. rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w piątkowym komunikacie.

Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,6 proc., w całej UE - też 9,6 proc.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w czerwcu na poziomie 10,0% czyli tak, jak miesiąc wcześniej i w porównaniu do 9,5% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowała Austria (3,9%) i Holandia (4,4%), a najwyższy Hiszpania (20,0%) oraz Łotwa (20,0% w I kw., danych miesięcznych od marca brak).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła w czerwcu br. 11,6% wobec 11,9% miesiąc wcześniej. W czerwcu 2009 roku stopa ta wyniosła 10,6%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,6 proc., w całej UE - też 9,6 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl