SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Drugi sklep franczyzowy Biedronki. Czynny także w niedziele

W Różyńcu w województwie dolnośląskim Biedronka (Jeronimo Martins Polska) otworzyła 30 marca drugą placówkę w modelu franczyzowym. Będzie otwarta także w niedziele objęte zakazem handlu.

Article

Biedronka w Różyńcu została wyposażona w ekologiczne rozwiązania wewnątrz sklepu. Zastosowane zostało oświetlenie typu LED, zarówno w środku, jak i na zewnątrz, sklep wyposażono też w ekologiczne urządzenia chłodnicze, działające w oparciu o gaz CO2.

Wyeksponowano strefy promocji, kwiatów, wprowadzony został podział stanowisk na owocowe, warzywne oraz produkty delikatne, czyli wymagające przechowywania w niższej temperaturze.

Nowa placówka posiada też inteligentny system komunikacji dźwiękowej, informujący o aktualnych promocjach, wolnych kasach czy wypieku świeżego pieczywa. Sala sprzedaży tej placówki to ok. 600 mkw. Na miejscu można kupić także świeżo wypiekane pieczywo oraz produkty piekarnicze od lokalnych dostawców. W nowej placówce znajdują się 4 kasy tradycyjne.

- Kolejna franczyzowa placówka sieci Biedronka to dowód na to, że Biedronka chce być blisko lokalnych społeczności. Współpraca na zasadzie franczyzy to ogromne korzyści dla obu stron - zapewnia Ewa Micińska, dyrektor rozwoju biznesu w sieci Biedronka.

Biedronka w Różyńcu jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. od 06:00 do 23:30, a w niedziele w godz. od 07:00 do 21:00.

Mimo pandemii zysk Biedronki w górę

Wartość sprzedaży Biedronki wyniosła w minionym roku 13,5 mld euro, czyli 59,8 mld zł. W złotówkach więc sprzedaż wzrosła o 10,4 proc, liczona w euro o 6,7 proc. Sprzedaż porównywalna (LFL) tylko w sklepach funkcjonujących przez pełne 12 miesięcy 2020 roku, wzrosła o 7,1 proc. Zysk EBITDA Biedronki wyniósł 1,252 mld euro, w euro wzrósł o 5,7 proc., w przeliczeniu na złotówki zaś o 9,3 proc.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/biedronka-2020-rok-wyniki-finansowe

Sieć Biedronka na koniec roku 2020 obejmowała 3115 sklepów. Sieć przeznaczyła na inwestycje w 2020 roku 302 mln euro. Dzięki temu otwartych zostało 129 nowych sklepów, natomiast 267 zostało wyremontowanych. W ponad 1100 sklepach sieci działa również już aż 3750 kas samoobsługowych.

W tym roku Biedronka planuje otworzyć kolejne 100 placówek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Drugi sklep franczyzowy Biedronki. Czynny także w niedziele

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl